The map, 2013, based on 1.1 billion users

Počas nočných pretekov na gréckej hore v nedeľu udrel blesk, ktorý zabil jedného bežca a druhého vážne zranil, informovala grécka polícia a hasiči.

Obaja muži bežali na pretekoch Six Peaks, ktoré prechádzajú cez šesť najvyšších vrcholov hory Falakro v severnom Grécku, keď blesk zasiahol skupinu bežcov o štvrtej hodine ráno v nadmorskej výške 1 340 metrov, uviedol policajný dôstojník pre agentúru Associated Press.

Dve záchranné jednotky hasičského zboru prišli na horu z neďalekého mesta Drama a našli jedného bežca, 55-ročného, už mŕtveho a druhého, 56-ročného, vážne zraneného. Zraneného bežca letecky previezli do nemocnice v meste Kavala, kde úrady uviedli, že je vo vážnom stave. Ani jeden z nich nebol identifikovaný.

Preteky na 35,7 kilometra (22,2 míle) sa začali v sobotu o 19.00 hod. v dedine Pyrgoi, 630 metrov nad úbočím hory vysokej 2 232 metrov. Všetkých šesť najvyšších vrcholov Falakro v Grécku je vysokých viac ako 2 000 metrov; pohorie zasahuje až do Bulharska.

Pri štarte pretekov bolo dobré počasie, ale počas noci sa objavil silný dážď a trasa bola blatistá. V čase, keď udreli blesky, niekoľko z 55 zúčastnených bežcov dorazilo do cieľa na horskej chate na vrchole lyžiarskeho strediska Falakro. Bežci mali na dokončenie pretekov 12 hodín.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…