The map, 2013, based on 1.1 billion users

Počas nočných pretekov na gréckej hore v nedeľu udrel blesk, ktorý zabil jedného bežca a druhého vážne zranil, informovala grécka polícia a hasiči.

Obaja muži bežali na pretekoch Six Peaks, ktoré prechádzajú cez šesť najvyšších vrcholov hory Falakro v severnom Grécku, keď blesk zasiahol skupinu bežcov o štvrtej hodine ráno v nadmorskej výške 1 340 metrov, uviedol policajný dôstojník pre agentúru Associated Press.

Dve záchranné jednotky hasičského zboru prišli na horu z neďalekého mesta Drama a našli jedného bežca, 55-ročného, už mŕtveho a druhého, 56-ročného, vážne zraneného. Zraneného bežca letecky previezli do nemocnice v meste Kavala, kde úrady uviedli, že je vo vážnom stave. Ani jeden z nich nebol identifikovaný.

Preteky na 35,7 kilometra (22,2 míle) sa začali v sobotu o 19.00 hod. v dedine Pyrgoi, 630 metrov nad úbočím hory vysokej 2 232 metrov. Všetkých šesť najvyšších vrcholov Falakro v Grécku je vysokých viac ako 2 000 metrov; pohorie zasahuje až do Bulharska.

Pri štarte pretekov bolo dobré počasie, ale počas noci sa objavil silný dážď a trasa bola blatistá. V čase, keď udreli blesky, niekoľko z 55 zúčastnených bežcov dorazilo do cieľa na horskej chate na vrchole lyžiarskeho strediska Falakro. Bežci mali na dokončenie pretekov 12 hodín.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…