Práve sa stalo

Firemný autobus dcérskej spoločnosti Rosatomu vo štvrtok ráno vrazil do ľudí na autobusovej zastávke v ruskom meste Lesny, pričom šesť ľudí zahynulo a 15 utrpelo zranenia. Podľa predbežného vyšetrovania autobusu zlyhali brzdy.

 

Autobus, ktorý viezol robotníkov do práce v Elektrochimpribore, schádzal zo svahu k bráne továrne. Kvôli nefunkčným brzdám autobus prešiel cez ňu a zrazil pracovníkov, ktorí čakali na odvoz po nočnej zmene na autobusovej zastávke vo vnútri areálu.

“Šesť ľudí zomrelo a ďalších pätnásť, ktorí utrpeli rôzne ťažké zranenia, bolo predbežne prevezených do nemocnice na nevyhnutnú pomoc,” uviedol pre tlačovú agentúru Interfax hovorca sverdlovskej pobočky ministerstva vnútra Valerij Gorelyč.

“Podľa predbežných údajov autobus neprechádzal pravidelnou údržbou a zlyhali mu brzdy. Preto vodič nemohol stroj ovládať,” priznal Gorelych.

“Vodič dokonca začal trúbiť, aby upozornil ľudí na nebezpečenstvo. Potom prikázal cestujúcim v autobuse, aby sa zoskupili a držali sa zábradlia. Päť z nich potom utrpelo ľahké zranenia,” povedal Gorelych a dodal, že skúsený vodič, ktorý riadi autobus už 28 rokov, nebol pod vplyvom alkoholu.

Autobus patrí Jekaterinburskej automobilovej dopravnej spoločnosti Elektrochimpribor, ktorá je jedným z kľúčových podnikov na výrobu jadrových zbraní, a preto stojí v uzavretom areáli, uviedol.

zdroj: Interfax

 

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…