Práve sa stalo

Firemný autobus dcérskej spoločnosti Rosatomu vo štvrtok ráno vrazil do ľudí na autobusovej zastávke v ruskom meste Lesny, pričom šesť ľudí zahynulo a 15 utrpelo zranenia. Podľa predbežného vyšetrovania autobusu zlyhali brzdy.

 

Autobus, ktorý viezol robotníkov do práce v Elektrochimpribore, schádzal zo svahu k bráne továrne. Kvôli nefunkčným brzdám autobus prešiel cez ňu a zrazil pracovníkov, ktorí čakali na odvoz po nočnej zmene na autobusovej zastávke vo vnútri areálu.

“Šesť ľudí zomrelo a ďalších pätnásť, ktorí utrpeli rôzne ťažké zranenia, bolo predbežne prevezených do nemocnice na nevyhnutnú pomoc,” uviedol pre tlačovú agentúru Interfax hovorca sverdlovskej pobočky ministerstva vnútra Valerij Gorelyč.

“Podľa predbežných údajov autobus neprechádzal pravidelnou údržbou a zlyhali mu brzdy. Preto vodič nemohol stroj ovládať,” priznal Gorelych.

“Vodič dokonca začal trúbiť, aby upozornil ľudí na nebezpečenstvo. Potom prikázal cestujúcim v autobuse, aby sa zoskupili a držali sa zábradlia. Päť z nich potom utrpelo ľahké zranenia,” povedal Gorelych a dodal, že skúsený vodič, ktorý riadi autobus už 28 rokov, nebol pod vplyvom alkoholu.

Autobus patrí Jekaterinburskej automobilovej dopravnej spoločnosti Elektrochimpribor, ktorá je jedným z kľúčových podnikov na výrobu jadrových zbraní, a preto stojí v uzavretom areáli, uviedol.

zdroj: Interfax

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…