Práve sa stalo

Firemný autobus dcérskej spoločnosti Rosatomu vo štvrtok ráno vrazil do ľudí na autobusovej zastávke v ruskom meste Lesny, pričom šesť ľudí zahynulo a 15 utrpelo zranenia. Podľa predbežného vyšetrovania autobusu zlyhali brzdy.

 

Autobus, ktorý viezol robotníkov do práce v Elektrochimpribore, schádzal zo svahu k bráne továrne. Kvôli nefunkčným brzdám autobus prešiel cez ňu a zrazil pracovníkov, ktorí čakali na odvoz po nočnej zmene na autobusovej zastávke vo vnútri areálu.

“Šesť ľudí zomrelo a ďalších pätnásť, ktorí utrpeli rôzne ťažké zranenia, bolo predbežne prevezených do nemocnice na nevyhnutnú pomoc,” uviedol pre tlačovú agentúru Interfax hovorca sverdlovskej pobočky ministerstva vnútra Valerij Gorelyč.

“Podľa predbežných údajov autobus neprechádzal pravidelnou údržbou a zlyhali mu brzdy. Preto vodič nemohol stroj ovládať,” priznal Gorelych.

“Vodič dokonca začal trúbiť, aby upozornil ľudí na nebezpečenstvo. Potom prikázal cestujúcim v autobuse, aby sa zoskupili a držali sa zábradlia. Päť z nich potom utrpelo ľahké zranenia,” povedal Gorelych a dodal, že skúsený vodič, ktorý riadi autobus už 28 rokov, nebol pod vplyvom alkoholu.

Autobus patrí Jekaterinburskej automobilovej dopravnej spoločnosti Elektrochimpribor, ktorá je jedným z kľúčových podnikov na výrobu jadrových zbraní, a preto stojí v uzavretom areáli, uviedol.

zdroj: Interfax

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…