The map, 2013, based on 1.1 billion users

Aj počas uplynulého víkendu dopravní policajti dokumentovali dopravné nehody pri ktorých asistoval alkohol.

Pri jednej nehode sa ľahko zranila spolujazdkyňa. Zarážajúce sú namerané hodnoty, ktoré policajti vodičom pri nehodách namerali. Jeden vodič nafúkal 3,06 promile. Prekonal ho vodič v okr. Považská Bystrica. Ten nafúkal 4,56 promile.

Prvý prípad: včera popoludní (dňa 2. októbra pred 14.00 hod.) 60-ročný vodič Škody Fabia jazdil po Partizánskej ulici na Myjave a narazil do dvoch zaparkovaných áut. Privolaní policajti sa ani nečudovali, že vodičovi Fabie bola ulica priúzka. Nafúkal 1,47 mg/l, čo predstavuje 3,06 promile, teda stav vylučujúci spôsobilosť na riadenie vozidla, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky.
Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Celková výška škody na vozidlách bola odhadnutá na cca 2000 €. Nakoľko 60-ročný vodič svojím konaním naplnil zákonné znaky skutkovej podstaty trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bol v súlade so zákonom obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie

Druhý prípad: V neskorých nočných hodinách boli dopravní policajti z Považskej Bystrice privolaní k dopravnej nehode v k.ú. obce Praznov. 41-ročný vodič Citroenu Xsara jazdil od Považskej Bystrice smerom na obec Praznov, kde v dôsledku nevenovania pozornosti vedeniu vozidla a taktiež aj z dôvodu požitia alkoholických nápojov prešiel s vozidlom do protismeru a narazil do svahu. Po náraze sa vozidlo prevrátilo na strechu. Pri nehode sa vodič nezranil, ľahké zranenia utrpela jeho 32-ročná spolujazdkyňa.
Privolaní policajti neverili vlastným očiam, keď im na alkoteste zasvietila hodnota 2,19 mg/l, čo predstavuje 4,56 promile alkoholu. Škoda bola predbežne vyčíslená na asi 500 €.
Nezodpovedných vodičov po vytriezvení neminie obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obom hrozí trest odňatia slobody na jeden rok. O tom, aký trest dostanú rozhodne súd.

Polícia upozorňuje vodičov, aby nepodceňovali silu alkoholu a v žiadnom prípade nesadali za volant opití. Už menšie množstvo alkoholu môže spôsobiť zhoršenú koordináciu pohybov a nesprávny odhad vlastných schopností, čo vedie k chybnému vyhodnoteniu situácie. Za volantom to môže mať fatálne následky.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…