Boris Johnson

Premiér hovorí, že myšlienka, že Omicron je „miernejšia verzia“ vírusu, by sa mala odložiť, pretože potvrdil smrť pacienta na variant Covid

 
Najmenej jedna osoba v Spojenom kráľovstve zomrela pri variante Omicron, povedal Boris Johnson , keď odmietol vylúčiť zavedenie ďalších obmedzení v Anglicku v predvianočnom období.

Po varovaní od najvyšších predstaviteľov britského zdravotníctva, ktoré odhalil Guardian , že vláda bola upozornená, že tento týždeň je potrebné zaviesť „prísne národné opatrenia“, premiér povedal, že „podnikne všetky kroky potrebné na ochranu verejného zdravia“.

Medzi vedcami a vo Whitehall narastá obava, že variant Omicron by sa mohol čoskoro stať dominantným kmeňom Covid, čím by sa oslabila ochrana, ktorú proti vírusu ponúkajú dve vakcíny .

Johnson, ktorý bol niekoľkokrát pod tlakom, či bude potrebný „plán C“ ďalších obmedzení, povedal: „Počas pandémie som sa snažil verejnosti zdôrazniť, že musíme sledovať, kam sa pandémia uberá, a prijať čokoľvek. sú potrebné opatrenia na ochranu verejného zdravia.

„Myslíme si, že kroky, ktoré podnikáme – teda plán B, v kombinácii s mimoriadne ambicióznym zrýchlením posilňovacej kampane, posunúť ju o mesiac dopredu, takže do konca roka ponúkneme každému dospelému podporu – myslíme si, že to je správny prístup.”

Jeho oficiálny hovorca povedal, že neexistujú žiadne plány na ďalšie obmedzenia, ale povedal, že všetky možnosti sa stále skúmajú. Pripustil, že ak je potrebné urýchlene prijať ďalšie opatrenia, nemusí sa konzultovať s poslancami. “Extrémne máme možnosť konať v záujme verejného zdravia” bez povolenia parlamentu, povedal.

Ďalšie opatrenia by mohli zahŕňať príkaz na izoláciu kontaktov prípadov Covid, zatvorenie pohostinských zariadení alebo sprísnenie požiadaviek na pasy Covid pre ľudí, aby preukázali, že majú posilňovacie testy alebo testy laterálnych tokov.

Johnson, ktorý sa v utorok pripravuje čeliť vzbure najmenej 70 toryovských poslancov v súvislosti s niektorými zo svojich opatrení „plánu B“ a pod paľbou vianočných večierkov, ktoré sa konali minulý rok na Downing Street, povedal, že Omicron pravdepodobne vytvorí väčšinu nových prípadov. v Londýne v priebehu nasledujúcich 24 hodín.

V prejave vo vakcínovom centre v Paddingtone v západnom Londýne po tom, čo sa zaviazal urýchliť posilňovací program, povedal: „Teraz chceme dosiahnuť rýchlosť warpu a budeme musieť dosiahnuť tempo a počet denných posilňovacích dávok, ktoré presiahnu čokoľvek, čo sme predtým urobili.”
Johnson potvrdil, že Omicron „produkoval hospitalizácie“ a dodal: „Bohužiaľ, bolo potvrdené, že najmenej jeden pacient zomrel na Omicron.

Zdôraznil: „Myslím si, že myšlienka, že ide o miernejšiu verziu vírusu, je niečo, čo musíme postaviť na jednu stranu a uznať, akým tempom sa v populácii zrýchľuje. Takže to najlepšie, čo môžeme urobiť, je získať naše posilňovače.“

Po jeho ponuke nastal zmätok ohľadom cieľa a toho, či vláda sľubuje údery do zbrane do konca roka pre osoby staršie ako 18 rokov, alebo len možnosť rezervovať si miesto. Oficiálny hovorca Johnsona však v pondelok objasnil, že každý, kto spĺňa podmienky, bude mať možnosť dostať posilňovacie očkovanie, ak sa včas objedná alebo navštívi ambulanciu.

„Tí, ktorí sú oprávnení, by mali ísť do národného rezervačného systému a dohodnúť si stretnutie,“ povedal hovorca premiéra.

Žiadna desiatka uviedla, že na podporu NHS s jej očkovacím programom bolo zmobilizovaných asi 750 vojakov vrátane lekárov, stratégov a 50 expertov na vojenské plánovanie.

Johnsonov hovorca tiež trval na tom, že ľudia by si nemali robiť starosti so zrušením stretnutí s rakovinou kvôli očkovaciemu programu.

„Hovoríme o neurgentných službách pri zrušení, nie o onkologických stretnutiach. Neočakávali by ste, že niekto s rakovinou, ktorý potrebuje naliehavú liečbu, uvidí zhoršenú liečbu,“ povedal a dodal: „Ak to neurobíme, škody na všetkých aspektoch starostlivosti budú oveľa väčšie.“

Číslo 10 tiež potvrdilo, že vyšetrovanie vianočných večierkov na Downing Street bude rozšírené o virtuálny kvíz organizovaný premiérom. Na otázku o vianočnom kvíze, ktorý usporiadal minulý rok na Downing Street , keď Londýn podliehal obmedzeniam úrovne 2 a sociálne miešanie v interiéri bolo zakázané, Johnson trval na tom, že „určite neporušil žiadne pravidlá“.

Povedal, že tajomník kabinetu, Simon Case, záležitosť vyšetruje a podá správu “hneď, ako to bude rozumne možné”.

https://www.theguardian.com/world/2021/dec/13/at-least-one-person-in-uk-has-died-with-omicron-says-boris-johnson

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…