Pochoval 23 manželiek, vychoval 180 potomkov a údajne zomrel ako 256 ročný. Čínsky bylinkár a učiteľ bojového umenia Li Ching-Yun sa považuje za najdlhšie žijúceho človeka. Či je tomu naozaj tak, posúďte samy.

Povesti hovoria, že nikdy nepil tvrdý alkohol, nefajčil, jedol stále v rovnaký čas malé porcie, bol vrúcny k ľuďom, mal veľa kamarátov a miloval hranie kariet. Taktiež často meditoval a boli dni, kedy len sedel so zatvorenými očami a ani len sa nepohol.

V roku 1933 zverejnil New York Times oficiálny čínsky vládny dokument z roku 1827, kde mu vláda blahoželala k 150. narodeninám . Podobne tak bolo aj v roku 1877, kedy mu blahoželali k 200. narodeninám. Dokument obsahoval taktiež Liou recept na dlhovekosť.

„ Udržovať si čisté srdce, sedieť ako korytnačka, chodiť ako holub a spať ako pes…“

Li Ching – Yun bol taktiež milovník byliniek, venoval sa medicíne a ovládal bojové umenie. Tieto skúsenosti  vraj neskôr posúval mladým vojakom. Žil takmer celý život v horách, čo určite prispelo k jeho pozitívnemu mysleniu a zároveň zdraviu.

Podľa niektorých informácií Li zomrel prirodzenou smrťou. Jeho priatelia a študenti však tvrdili, že deň pred jeho smrťou prehlásil: „Urobil som všetko, čo na tomto svete bolo potrebné. Teraz idem domov…“

Bohužiaľ z doby, kedy sa narodil, nie je príliš veľa informácii. Preto je ťažké presne zistiť kde sa narodil a aké bolo jeho detstvo. Vie sa len to, že už ako 10 ročný bol gramotný a cestoval po Tibete a taktiež Mandžusku, kde sa zaoberal zbieraním bylín.

Ďalšie informácie, ktoré by nám mohli priblížiť jeho život boli zo spisov, ktoré si písal sám Li. Tam však píše, že sa narodil v roku 1736, čo by znamenalo, že zomrel ako 197 ročný. Avšak v roku 1930 našiel profesor z čínskej univerzity záznamy, v ktorých sa píše, že sa Li narodil v roku 1677.

Či už tento bylinkár zabudol na svoj presný dátum narodenia, alebo existoval nejaký jeho menovec je ťažké povedať. Vie sa len, že v čínskych menách sa stáva málokedy, že sa opakujú.

Ako to v skutočnosti celé bolo, je teraz ťažko zistiť. Avšak aj v súčasnosti sa stretávame s prípadmi, dlho žijúcich ľudí. Ide hlavne o podobných liečiteľov či bylinkárov. V dnešnej dobe sa rozšírila aj Ájurvéda, ktorá hovorí o sile myšlienok. Jej tri základné spôsoby ako žiť zdravo a cítiť sa dobre sú sledovať svoje myšlienky, myslieť na to, čo nás robí najšťastnejších a skúšať meditovať.

ZDROJ: procproto.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…