35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko vymenil za vzťah s mladým pohľadným dievčaťom. Dnes toho horko ľutuje. Anonymná spoveď.

„Hovoriť o tom nie je nijako jednoduché, ale zdá sa mi, že jednoducho musím. Prežil som so svojou ženou tridsaťpäť rokov. Zažili sme toho veľa. Máme krásne deti, synov a dcéru. Už sú samostatné, úspešné, synovia sú ženatí a dcéra vydatá, majú pekná manželstvo. Vďaka mojej žene, ktorá je dobre vychovala.

Keď sme išli do penzie, rozhodli sme sa s manželkou vložiť svoje úspory do jedného podniku. Manželka je veriaci a za náš zdar sa modlila. Mali sme šťastie, výsledok predčil naše očakávania. V živote som toľko peňazí nemal, div som sa nezbláznil radosťou. Náhle som sa stal členom klubu tých najbohatších. Môj život sa zmenil. A začalo sa mi zdať, že jedna žena, tá jediná, s ktorou som prežil svoj doterajší život, že to je … skrátka málo.

Presťahovali sme sa do prepychové štvrte, zaobstarali si prepychová autá. Začali ma pozývať na dôležité schôdzky a uzavretá rokovania. Všetci moji noví známi mali mladé spoločníčky a manželky. Tiež okolo mňa sa začali vlniť rôzne mladé krásky.

Lichotili mi a mne sa to veľmi páčilo. More mi bolo po kolená. Rozhadzoval som peniaze naľavo napravo. Potom som stretol ju – hovorme jej napríklad Dolly. Bola mladá, sexy, nespúšťala zo mňa oči a zdala sa ochotná ku všetkému. No a ja – som sa „zamiloval“. Mala však podmienku. Musím sa s ňou oženiť.

Moja prvá žena mi nikdy v živote nespôsobila žiadne trápenie. Stála pri mne naozaj tak, ako sa to hovorí: „v dobrom aj v zlom.“ Nedokážem vlastne vysvetliť, neviem opísať, ako to všetko prebehlo … Navštívil som Dolly a jej matku. Tá bola vo veku mojej manželky. Najprv nám dala skvelý obed. Potom začala nastoľovať podmienky. Hovorila o tom, že jej ide len a len o šťastí jej dcéry (sama bola rozvedená). Dali mi spoločne s Dolly tri mesiace na to, aby som sa rozhodol a rozišiel so ženou. Inak sa viackrát neuvidíme. Kľačal som a sľuboval, že to všetko urobím? Nepamätám sa.

Keď som sa vrátil domov, začal som svoju manželku obviňovať zo všetkých mysliteľných i nemysliteľných vecí. Hádka nasledovala hádku. Nakoniec som ju snáď začal naozaj nenávidieť. Zvolal som rodinnú radu, aby som všetkým otvoril oči, čo je vlastne zač. Do zoznamu jej „hriechov“ som zaradil aj nadváhu a bigotnej vieru. Vyhlasoval som, že jej modlitby nie sú nič iné, než zaklínania a obviňoval som ju zo stykov s pastorom …

Všetky moje útoky samozrejme odmietla a nakoniec povedala: „Nemysli si, že neviem, o čo ide. Neboj sa, urobím tej blondínke, čo za ňou beháš, namiesto „. Po tomto vyhlásení sa na ňu všetci doslova zosypali. Moja mladšia sestra, ktorú má žena kedysi doslova zachránila a vychovala ju ako vlastné, ju udrela do tváre. A ja som sa na to pozeral.

Manželka odišla ešte v ten deň. Väčšina vecí v dome jej patrila, ale nevzala si nič. Deti sa do toho pokúšali vložiť, ale moja z prsta vycucaní argumenty a lož vtedy presvedčili aj je. Cítil som sa ako kráľ presne tie dva týždne, čo trvali naše medové týždne. Iste, pozerajú sa na vás inak, keď vás na večierkoch sprevádza kráľovná krásy. Ale to je taky všetko, tým to končí. Inak žijem v pekle.

Dolly je nevychovaná, nevzdelaná a nesrdečná. Doslova ma vysáva do posledného centu. Už ani nemáme sex, mám problémy s erekciou. Som si takmer istý, že niekoho má.

Cnie sa mi po mojej žene. Po jej láskavosti a starostlivosť. Nikoho nezaujíma, čo jem. Začal som mať všetky možné problémy. Dolly nič nerobí, nikde nepracuje, povaľuje sa doma. Porodila mi dieťa. Som si istý, že je to naozaj moje dieťa? Byť s ním mi neprináša takú radosť, ako byť so svojimi vnukmi a deťmi …

Deti sa ma vzdialili. Ich matka je v poriadku. Pánboh vždy načúval jej modlitbám a bol k nej zhovievavý. Bezo mňa vyzerá mladšie a šťastnejšie.

Dolly prakticky zlikvidovala moje styky s vlastnou rodinou. Cítim sa ako väzeň vo svojej duši aj vlastnom dome. Urobil som strašnú chybu a bojím sa niekomu zveriť. Trpím a usmievam sa. K niektorým veciam sa nedokážem priznať ani v tejto spovedi. Aj keby Dolly bola anjel, dnes chápem, že všetko má svoj čas. Nemá žiadny zmysel chcieť ho tráviť s niekým, ktorého život ešte len vychádza. Ani pri najlepšej vôli nemôžem byť mužom na vrchole pohlavnej zrelosti.

Dal by som všetko, keby som mohol vrátiť čas. Predstavujem si, ako krásne by bolo starnúť spolu s tou, ktorá so mnou bola v mladosti. Závidím dvojiciam, ktoré dokázali prežiť aj ťažké časy a zostali spolu aj na sklonku rokov.

Ešte stále nestrácam nádej, že sa s bývalou ženou budem môcť uzmieriť, ale ona ma k sebe nepúšťa moc blízko. Moje darčeky posiela späť. Hovorí, že mi odpustila, ale nechce so mnou mať čokoľvek spoločné. Boh mi pomôž.

zdroj: electropiknik.cz / pexels.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…