Jedným z najnezištnejších činov, ktoré môže človek urobiť pre iných, je zaregistrovať sa ako darca orgánov.

Len v Spojených štátoch čaká v súčasnosti na transplantáciu životne dôležitého orgánu takmer 115 000 pacientov a mnohí z nich denne zomierajú pre nedostatok vhodných darcov. Hoci každému darcovstvu takmer vždy predchádza nejaká tragická udalosť, môže mať aspoň pozitívny vplyv na životy iných.

Tragédia v rodine mladej matky

Kathleen Thorsonová z Oregonu bola matkou štyroch detí. Posledné z nich, chlapček Teddy, sa narodilo 29. decembra. Spolu s manželom privítali dieťa na svete s veľkou radosťou. Žiaľ, niekoľko dní po pôrode, hoci Katleen nevykazovala žiadne známky zhoršenia zdravia a všetko nasvedčovalo tomu, že má pred sebou dlhý život plný malých i veľkých materských radostí, náhle zomrela na vnútrolebečné krvácanie vo veku iba 34 rokov. Táto udalosť úplne ochromila jej rodinu a jej manžel niesol hlavnú ťarchu.

Darca orgánov zachraňuje životy

Hoci celá Kathleenina rodina smúti, zdá sa, že tento príbeh má predsa len nejaký povznášajúci koniec. Kathleen bola veľmi milujúca a oddaná osoba. Ako registrovaná darkyňa orgánov môže po svojej smrti aspoň pomôcť iným k lepšiemu alebo normálnemu životu. Práve v tom vidí Kathleenin manžel malú útechu, keď vie, že jeho žena sa vlastne stala záchrankyňou a hrdinkou pre mnohých ľudí. Takto prezentuje rozhodnutie svojej manželky aj svojim deťom, ktoré veria, že ich matka aj v posledných chvíľach rozdávala lásku a pomáhala, ako len mohla.

Registrácia na darcovstvo orgánov je spôsob, ako pomôcť mnohým ľuďom, ktorí túto pomoc potrebujú. Príbeh Kathleen a jej rodiny ukazuje, aké dôležité je snažiť sa urobiť tento svet lepším a byť dobrým vzorom pre svoje deti, ktoré si vďaka tomuto gestu budú svoju mamu navždy pamätať ako hrdinku.

 

zdroj: people.com,goodmorningamerica.com

foto: GOFUNDME

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…