The map, 2013, based on 1.1 billion users

Cestovanie do zahraničia s cieľom rekreácie by Slovákom nemalo byť po novom povolené. V stredu o tom informoval minister financií Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR.

Ide o jedno z vládnych opatrení, ktoré má podľa Hegera zamedziť neférovosti, keďže aktuálne nie je možné nedôvodne cestovať medzi okresmi.

„Môžete cestovať do zahraničia okrem účelu rekreácie,“ uviedol na tlačovke minister Heger.

Jedným z najdôležitejších dôvodov na obmedzenie cestovania do zahraničia je sťažiť možnosť, že by sa na Slovensko dostala mutácia, ktorú by sme nezvládli.

Máme vysoké počty hospitalizovaných. Chceme určite zabrániť, aby sme si doniesli do krajiny mutáciu, ktorú nebudeme zvládať. Už dnes dostávame na frak vďaka mutácii z Veľkej Británii. Určite nechceme, aby sem prišla mutácia, o ktorej nič nevieme. To je zámer a duch tohto zákona,“ povedal Heger.

Na otázky, odkedy má toto opatrenie platiť, odkázal minister, dočasne poverený vedením rezortu zdravotníctva, na podpredsedu vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefana Holého.

Vláda v stredu rozhodla o predĺžení núdzového stavu. Do piatka (19. 3.) platí núdzový stav, ktorého predĺženie o 40 dní schválil kabinet 8. februára. Národná rada SR ho podľa možnosti novelizovaného zákona odsúhlasila 26. februára.

Aj v prípade stredajšieho rozhodnutia vlády musí prísť do 20 dní k odobreniu parlamentom. Tento systém má byť “ústavná poistka” v rámci deľby moci a systému bŕzd a protiváh v parlamentnej republike.

Zároveň by mali byť aj dôslednejšie kontroly na hraniciach. Ministerstvo by sa malo inšpirovať Rakúskom, kde majú podľa Hegera väčší prehľad o tom, koľko ľudí vycestovalo do zahraničia a vrátilo sa späť. Prísnejšie kontroly by sa ale nemali týkať v plnom rozsahu pendlerov.

 

 

zdroj: TASR, Úrad vlády Slovenskej republiky

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…