Britská národná zdravotnícka služba (NHS) vydala žiadosť o zákaz predaja magnetických gúľ kvôli smrtiacemu trendu na videoplatforme TikTok.

Drobné magnetické gulôčky, ktoré sa zvyčajne predávajú ako hračky, sa stali predmetom nedávnej vírusovej výzvy spoločnosti TikTok, ktorá spôsobila, že ich stovky tínedžerov nosia ako falošné piercingy na tvári.

Na takzvanú magnetickú výzvu, ktorú NHS nazýva „vírusovým žartom“, čoraz viac mladých ľudí natáča videá s dvoma malými kovovými guličkami na jazyku a krútia jazykmi dokola, takže to vyzerá, akoby mali piercing jazyka.

NHS pôvodne vydala varovanie o bezpečnosti pacientov po tom, čo najmenej 65 detí bolo prijatých do britských nemocníc na urgentný chirurgický zákrok po prehltnutí magnetov za posledné tri roky.

Nebezpečenstvo je také, že magnetické predmety sú vtláčané spolu do čriev alebo vnútorností, stláčajú tkanivo a prerušujú prívod krvi. Požitie viac ako jedného môže byť životu nebezpečné a spôsobiť značné škody v priebehu niekoľkých hodín.

Najlepší anglický detský lekár chce, aby boli úplne zakázané, aby sa zabránilo ďalším úrazom.

Profesor Simon Kenny, detský chirurg a národný klinický riaditeľ pre deti a mladých ľudí v NHS Anglicko, uviedol, že hoci magnety môžu byť zábavné, nakoniec nie sú bezpečné a nemali by byť na predaj.

„Jediným spôsobom, ako môžeme zabrániť budúcim incidentom, je v konečnom dôsledku zastavenie úplného predaja týchto položiek.“

11-ročný mladík nedávno prehltol päť guľôčok a lekárom trvalo niekoľko hodín núdzového chirurgického zákroku, aby mu zachránili život odstránením niekoľkých centimetrov čriev. Jeho matka varovala ostatných rodičov, aby boli opatrní.

zdroj: DPA

Podobné články

Dojemná pieseň pre Generála! Známy Spevák ROZPLAKAL celé Slovensko…

ŽIVOT SA MI SKONČIL Ja som vždy prosil Máriu k pomoci. By…

Slováci, POZOR! Na trh sa dostala nebezpečná potravina, môže spôsobiť otravu!

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI) varuje spotrebiteľov pred konzumáciou nebezpečného…

Slováci, POZOR! SOI upozorňuje na nebezpečné rúško, obsahuje rakovinotvornú látku!

Nebezpečné rúško bolo na Slovensku dostupné aj v predajniach inSPORTline a v…

Peter poslal drsný list Matovičovi a vyzýva ho na súboj: “Kvôli tebe ma vyhodili z práce!”

Robotník Peter zverejnil na sociálnej sieti Facebook list adresovaný premiérovi Slovenskej republiky.…