Britská národná zdravotnícka služba (NHS) vydala žiadosť o zákaz predaja magnetických gúľ kvôli smrtiacemu trendu na videoplatforme TikTok.

Drobné magnetické gulôčky, ktoré sa zvyčajne predávajú ako hračky, sa stali predmetom nedávnej vírusovej výzvy spoločnosti TikTok, ktorá spôsobila, že ich stovky tínedžerov nosia ako falošné piercingy na tvári.

Na takzvanú magnetickú výzvu, ktorú NHS nazýva „vírusovým žartom“, čoraz viac mladých ľudí natáča videá s dvoma malými kovovými guličkami na jazyku a krútia jazykmi dokola, takže to vyzerá, akoby mali piercing jazyka.

NHS pôvodne vydala varovanie o bezpečnosti pacientov po tom, čo najmenej 65 detí bolo prijatých do britských nemocníc na urgentný chirurgický zákrok po prehltnutí magnetov za posledné tri roky.

Nebezpečenstvo je také, že magnetické predmety sú vtláčané spolu do čriev alebo vnútorností, stláčajú tkanivo a prerušujú prívod krvi. Požitie viac ako jedného môže byť životu nebezpečné a spôsobiť značné škody v priebehu niekoľkých hodín.

Najlepší anglický detský lekár chce, aby boli úplne zakázané, aby sa zabránilo ďalším úrazom.

Profesor Simon Kenny, detský chirurg a národný klinický riaditeľ pre deti a mladých ľudí v NHS Anglicko, uviedol, že hoci magnety môžu byť zábavné, nakoniec nie sú bezpečné a nemali by byť na predaj.

„Jediným spôsobom, ako môžeme zabrániť budúcim incidentom, je v konečnom dôsledku zastavenie úplného predaja týchto položiek.“

11-ročný mladík nedávno prehltol päť guľôčok a lekárom trvalo niekoľko hodín núdzového chirurgického zákroku, aby mu zachránili život odstránením niekoľkých centimetrov čriev. Jeho matka varovala ostatných rodičov, aby boli opatrní.

zdroj: DPA

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…