Snom každého pracovníka v službách, tobôž v gastronómií, je dostať za svoju prácu istú formu ocenenia. Najčastejšie je to teda prepitné, no dostať ho sa nepodarí každému. Musíte byť šikovný a empatický. Výnimkou je však príbeh páru, ktorého práve pomalosť a nešikovnosť čašníka donútila k tomu, aby mu zanechali prepitné v naozaj vysokej sume.

Makenzie a Steven Schultzovci si na večerné posedenie nevybrali práve najlepší podnik. Na to, aby dostali čoilen predjedlo alebo vodu, čakali cca 30 minút. Po chvíli však zistili, že čašník, ktorý v ten večer obsluhoval nebol na chybe.

Manželský pár si všimol, že ho zamestnanci reštaurácie nechali v prekérnej situácii. Musel sa starať o celú reštauráciu a to, ako to stíhal je doteraz nie veľmi jasné. Vieme však, že sa presúval z miesta na miesto abnormálnourýchlosťou,no aj tak to nestačilo na to, aby ľudia nečakali na základné obslúženie nespočetné minúty.

Pár sa teda rozhodol práve kvôli tejto situácii nechať zamestnancovi prepitné vo výške 100 dolárov. Makenzie, manželka Stevena Schultza, napísala sama na svojej sociálnej sieti, že  v ten večer očakávala, že sa zaneprázdnenému čašníkovi neujde ani minimálny “tringelt”. Práve oni chceli byť výnimkou a potešiť aspoň takouto formou.

Je naozaj pekné a obdivuhodné, že aj napriek tomu, že sa mladému páru po finančnej stránke naozaj darí, nikdy nezabúdajú, kde sami začali a ako zvládali tieto nepríjemné situácie. Je dobré vedieť, že sa na svete nájdu stále dobrí ľudia, ktorí vedia oceniť snahu iných ľudí.

ZDROJbuzzfeednews.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Slováci na toto veľký POZOR: Nebezpečný vírus v telefónoch! Ľudia kvôli tomu prišli o stovky eur

Vírus Joker sa objavil v niektorých mobilných aplikáciách. Môže ukradnúť nielen kontakty…

Známa rómska veštkyňa odhalila, čo čaká každé znamenie zverokruhu v roku 2022! Veľa z nich…

Rok 2021 sa niesol v znamení Ohnivého Kohúta. Bol rozumným a oprávneným…