Snom každého pracovníka v službách, tobôž v gastronómií, je dostať za svoju prácu istú formu ocenenia. Najčastejšie je to teda prepitné, no dostať ho sa nepodarí každému. Musíte byť šikovný a empatický. Výnimkou je však príbeh páru, ktorého práve pomalosť a nešikovnosť čašníka donútila k tomu, aby mu zanechali prepitné v naozaj vysokej sume.

Makenzie a Steven Schultzovci si na večerné posedenie nevybrali práve najlepší podnik. Na to, aby dostali čoilen predjedlo alebo vodu, čakali cca 30 minút. Po chvíli však zistili, že čašník, ktorý v ten večer obsluhoval nebol na chybe.

Manželský pár si všimol, že ho zamestnanci reštaurácie nechali v prekérnej situácii. Musel sa starať o celú reštauráciu a to, ako to stíhal je doteraz nie veľmi jasné. Vieme však, že sa presúval z miesta na miesto abnormálnourýchlosťou,no aj tak to nestačilo na to, aby ľudia nečakali na základné obslúženie nespočetné minúty.

Pár sa teda rozhodol práve kvôli tejto situácii nechať zamestnancovi prepitné vo výške 100 dolárov. Makenzie, manželka Stevena Schultza, napísala sama na svojej sociálnej sieti, že  v ten večer očakávala, že sa zaneprázdnenému čašníkovi neujde ani minimálny “tringelt”. Práve oni chceli byť výnimkou a potešiť aspoň takouto formou.

Je naozaj pekné a obdivuhodné, že aj napriek tomu, že sa mladému páru po finančnej stránke naozaj darí, nikdy nezabúdajú, kde sami začali a ako zvládali tieto nepríjemné situácie. Je dobré vedieť, že sa na svete nájdu stále dobrí ľudia, ktorí vedia oceniť snahu iných ľudí.

ZDROJbuzzfeednews.com

Podobné články

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

POZOR! Mikasov úrad varuje: Ak máte doma tento nebezpečný výrobok, okamžite ho vráťte do predajne!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečný výrobok – NABERAČKA NA…

POZOR! V tomto jogurte sa našiel rakovinotvorný pesticíd, výrobca ho sťahuje z trhu!

Spoločnosť Lactalis CZ, materská spoločnosť mliekarní Kunín a Klatovy, sťahuje z trhu…

Šéf navštívil jednu zo svojich kaviarní v prestrojení – To, čo počul od jednej zo svojich pracovníčok, úplne zmenilo jej život!

Deanna je matkou dvoch detí a pracuje v kaviarni. Jej život nie…