Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) nedávno upozornila na čističku vzduchu BIET AP160, ktorá bola dostupná na slovenskom trhu. Tento výrobok predstavuje vážnu hrozbu pre spotrebiteľov, keďže nespĺňa požiadavky na elektrickú bezpečnosť a pri používaní môže dôjsť k poškodeniu izolácie.

V rámci svojej úlohy ochrancu spotrebiteľa SOI zistila, že tento konkrétny výrobok predstavuje riziko pre spotrebiteľa. Podľa vyhlásenia SOI na jej webovej stránke, bolo dotknutému subjektu umožnené prijať nápravné opatrenia. Tieto opatrenia zahŕňajú nesprístupnenie výrobku na trhu, jeho stiahnutie z trhu a informovanie spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku.

Čistička vzduchu BIET AP160, ktorá je teraz považovaná za nebezpečnú, bola na trhu predstavovaná ako výrobok s dotykovým displejom a 4-stupňovou filtráciou prostredníctvom UV žiarenia. V balení sa nachádzal návod na použitie v štátnej kodifikovanej podobe, filter a samotná čistička vzduchu. Na zadnej strane výrobku sa nachádza označenie CE, číslo modelu, symbol ochrany triedy II, symbol nebezpečného odpadu a povinné technické údaje.

SOI silne odporúča, aby spotrebiteľia tento výrobok nepoužívali. Ak sa výrobok vráti predávajúcemu, spotrebiteľ má právo na vrátenie kúpnej ceny. Toto vyhlásenie zdôrazňuje vážnosť situácie a závažnosť potenciálnych dôsledkov, ak by sa tento výrobok naďalej používal.

zdroj: soi.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…