Banán je veľmi obľúbené ovocie. Či už medzi dospelými alebo malými deťmi. Je to tropické ovocie, ktoré obsahuje tri druhy cukru – sacharózu, fruktózu a glukózu. Ak si dáte na raňajky banán, doplníte si energiu a podporíte trávenie.
To je celkom pekné, však? A viete si predstaviť, čo sa stane, keď zjete dva banány denne? Podľa predchádzajúcej štúdie dva zrelé banány dodajú toľko energie, koľko by sme získali za hodinu a pol cvičenia, preto si doprajte dva banány každý deň. Zoznam výhod je mnohonásobne väčší.
Pôsobí proti depresii
Štúdie ukazujú, že u ľudí, ktorí trpia depresiou alebo úzkosťou a konzumujú dva banány denne, sa ich stav časom zlepší. Banány obsahujú tryptofán, ktorý môže zvýšiť hladinu serotonínu v tele a zmierniť stres. Musíte však jesť dva banány denne a dlhodobo.
Proti anémii
Banány majú tiež vysoký obsah železa, takže ak trpíte anémiou, je dobré dopriať si dva banány denne. Po niekoľkých týždňoch sa počet červených krviniek začne zvyšovať.
Rieši problémy s krvným tlakom
Ako viete, banány obsahujú veľa draslíka, a tým sú veľmi známe. A vďaka tejto zlúčenine banány bojujú proti vysokému krvnému tlaku. Znižujú tak riziko korózie ciev a následného infarktu.
Zlepšujú zdravie mozgu
Dva banány denne sa odporúčajú najmä študentom a seniorom. Banány majú dobrý vplyv na funkciu mozgu. Ak vás čaká náročná skúška, odporúča sa zjesť tri banány v deň skúšky a tri dni pred ňou.
Proti zápche
Vďaka vysokému obsahu vlákniny banán výborne pôsobí proti zápche. Nemá laxatívne účinky. Každý deň si doprajte dva kusy.
Proti páleniu záhy
Ak máte viacero žalúdočných kyselín, môže sa stať, že obsah žalúdka sa po jedle vráti späť do pažeráka. To určite spôsobuje nepríjemný pocit pálenia, ktorý sa nazýva: pálenie záhy. S týmto problémom vám pomôže banán. Má antacidné účinky.
Upokojuje rozrušené nervy
Banány obsahujú veľké množstvo vitamínu B, a preto môžu byť dobrým riešením proti stresu. Ľuďom, ktorí sa stravujú v stresujúcom a rýchlom prostredí a vo všeobecnosti zažívajú stres a celodenný zhon, sa odporúča zjesť dva banány denne.
Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.
Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.
zdroj: prosvet.cz
Čierna káva Preferujete čiernu kávu, čistú, bez prídavkov? Máte radi veci priamočiare, nemáte trpezlivosť pre…
V zime, keď sa od decembra do marca vlhkosť v domoch kondenzuje, sa mnohí z…
"Vajcia patria dlhé roky k neodmysliteľným a najdôležitejším prvkom našej stravy. Či už varené, vyprážané…
Dňa 26. septembra 1983 sa svet dostal na pokraj atómovej vojny. Zato, že nevypukla, môžeme…
Nič nezahreje srdce viac, ako keď sa stanete hrdým rodičom. Rodičia, ktorí prihlásili svojich štyroch…
Na poslednú chvíľu prišli pražskí policajti k žene, ktorá visela z okna na siedmom poschodí.…