Banán je veľmi obľúbené ovocie. Či už medzi dospelými alebo malými deťmi. Je to tropické ovocie, ktoré obsahuje tri druhy cukru – sacharózu, fruktózu a glukózu. Ak si dáte na raňajky banán, doplníte si energiu a podporíte trávenie.

To je celkom pekné, však? A viete si predstaviť, čo sa stane, keď zjete dva banány denne? Podľa predchádzajúcej štúdie dva zrelé banány dodajú toľko energie, koľko by sme získali za hodinu a pol cvičenia, preto si doprajte dva banány každý deň. Zoznam výhod je mnohonásobne väčší.

Pôsobí proti depresii

Štúdie ukazujú, že u ľudí, ktorí trpia depresiou alebo úzkosťou a konzumujú dva banány denne, sa ich stav časom zlepší. Banány obsahujú tryptofán, ktorý môže zvýšiť hladinu serotonínu v tele a zmierniť stres. Musíte však jesť dva banány denne a dlhodobo.

Proti anémii

Banány majú tiež vysoký obsah železa, takže ak trpíte anémiou, je dobré dopriať si dva banány denne. Po niekoľkých týždňoch sa počet červených krviniek začne zvyšovať.

Rieši problémy s krvným tlakom

Ako viete, banány obsahujú veľa draslíka, a tým sú veľmi známe. A vďaka tejto zlúčenine banány bojujú proti vysokému krvnému tlaku. Znižujú tak riziko korózie ciev a následného infarktu.

Zlepšujú zdravie mozgu

Dva banány denne sa odporúčajú najmä študentom a seniorom. Banány majú dobrý vplyv na funkciu mozgu. Ak vás čaká náročná skúška, odporúča sa zjesť tri banány v deň skúšky a tri dni pred ňou.

Proti zápche

Vďaka vysokému obsahu vlákniny banán výborne pôsobí proti zápche. Nemá laxatívne účinky. Každý deň si doprajte dva kusy.

Proti páleniu záhy

Ak máte viacero žalúdočných kyselín, môže sa stať, že obsah žalúdka sa po jedle vráti späť do pažeráka. To určite spôsobuje nepríjemný pocit pálenia, ktorý sa nazýva: pálenie záhy. S týmto problémom vám pomôže banán. Má antacidné účinky.

Upokojuje rozrušené nervy

Banány obsahujú veľké množstvo vitamínu B, a preto môžu byť dobrým riešením proti stresu. Ľuďom, ktorí sa stravujú v stresujúcom a rýchlom prostredí a vo všeobecnosti zažívajú stres a celodenný zhon, sa odporúča zjesť dva banány denne.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: prosvet.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…