The map, 2013, based on 1.1 billion users

V boji už nevidel zmysel, a tak sa rozhodol vzdať.

Ruský tankista dokonca odovzdal Ukrajincom samotný tank. Za to dostane 10 000 dolárov a po skončení vojny bude môcť požiadať o občianstvo Ukrajiny, uviedol na Facebooku Viktor Andrusiv, poradca ukrajinského ministra vnútra.

“Miša” nám zavolal pred niekoľkými dňami. V posádke tanku bol sám, ostatní vojaci utiekli domov a on nevidel zmysel v boji. Povedali sme mu, kam má prísť. Opísal nám chaotické vedenie ruských vojsk. Demoralizácia je obrovská,” povedal Andrusiv.

Ministerský poradca dodal, že chcel pripojiť video z miesta odovzdania tanku, ale na žiadosť špeciálnych služieb tak neurobil.

Podľa Andrusiva mal “Míša” pohodlné podmienky. Ukrajina mu za odovzdanie tanku udelila 10 000 dolárov a po vojne môže požiadať o občianstvo. “Potom bude žiť v pohodlných podmienkach až do konca vojny,” povedal Andrusiv.

Ukrajinská národná polícia pravidelne posiela textové správy ruským vojakom, ktorých čísla má k dispozícii. V správach sa potom Rusom vysvetľuje, ako sa majú vzdať a odovzdať svoje vybavenie.

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov sa v utorok obrátil aj na Ukrajincov bojujúcich na strane Ruska. Ponúkol im nižší trest, ak zložia zbrane a vzdajú sa. Hovoril predovšetkým k Ukrajincom žijúcim v separatistami okupovanom Donbase.

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…