The map, 2013, based on 1.1 billion users

V boji už nevidel zmysel, a tak sa rozhodol vzdať.

Ruský tankista dokonca odovzdal Ukrajincom samotný tank. Za to dostane 10 000 dolárov a po skončení vojny bude môcť požiadať o občianstvo Ukrajiny, uviedol na Facebooku Viktor Andrusiv, poradca ukrajinského ministra vnútra.

“Miša” nám zavolal pred niekoľkými dňami. V posádke tanku bol sám, ostatní vojaci utiekli domov a on nevidel zmysel v boji. Povedali sme mu, kam má prísť. Opísal nám chaotické vedenie ruských vojsk. Demoralizácia je obrovská,” povedal Andrusiv.

Ministerský poradca dodal, že chcel pripojiť video z miesta odovzdania tanku, ale na žiadosť špeciálnych služieb tak neurobil.

Podľa Andrusiva mal “Míša” pohodlné podmienky. Ukrajina mu za odovzdanie tanku udelila 10 000 dolárov a po vojne môže požiadať o občianstvo. “Potom bude žiť v pohodlných podmienkach až do konca vojny,” povedal Andrusiv.

Ukrajinská národná polícia pravidelne posiela textové správy ruským vojakom, ktorých čísla má k dispozícii. V správach sa potom Rusom vysvetľuje, ako sa majú vzdať a odovzdať svoje vybavenie.

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov sa v utorok obrátil aj na Ukrajincov bojujúcich na strane Ruska. Ponúkol im nižší trest, ak zložia zbrane a vzdajú sa. Hovoril predovšetkým k Ukrajincom žijúcim v separatistami okupovanom Donbase.

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…