V sobotu (29.01.2022) krátko po 10.00 h spozorovali policajti nákladné motorové vozidlo zn. MAN, ktoré išlo po diaľnici D2 v smere do Maďarska v jazdnom pruhu, v ktorom je dopravnou značkou zakázaná jazda nákladným vozidlám nad 7,5 t. Policajti vozidlo v blízkosti hraničného priechodu Čunovo – Rajka zastavili a vodiča podrobili kontrole.
Pri nej mu bola dychovou skúškou nameraná hodnota 1,07 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 2,25 promile. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a následne bol 38-ročný vodič obmedzený na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných úkonov bolo 38-ročnému občanovi Ukrajiny vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Nasledujúci deň (30.01.2022) spozorovala hliadka dopravnej polície na ceste II/503 v smere od Perneku na Pezinskú Babu nákladné vozidlo zn. Toyota. Pozornosti hliadky neunikla skutočnosť, že vozidlo malo na oboch kolesách na ľavej strane defekt a jazdilo na diskoch. Bezodkladne ho zastavilo a vodiča pri následnej kontrole podrobili dychovej skúške. Tou bola vodičovi nameraná hodnota 0,63 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,31 promile. Obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 48-ročný Rastislav z Bratislavy.
Bratislavská polícia OPÄTOVNE apeluje a vyzýva vodičov, aby nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. Buďte na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožívajte
Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…