K vážnej dopravnej nehode došlo v pondelok okolo poludnia na začiatku obce Nový Ruskov v smere od Sečoviec v okrese Trebišov. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Pri zrážke osobného auta s nákladným autom podľa prvotných informácií utrpeli zranenia tri osoby,“ spresnila pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. Polícia vodičov žiada, aby v danom úseku zvýšili opatrnosť a rešpektovali pokyny polície.

Na pomoc bol privolaný aj záchranársky vrtuľník z Košíc. „Išlo o čelnú zrážku osobného motorového vozidla s nákladným vozidlom. V osobnom aute sa viezli tri osoby, z toho jedno dieťa,“ informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) Zuzana Hopjaková.

Vodičku osobného auta po vyslobodení ošetrili a s poraneniami oboch horných a dolných končatín odovzdali do starostlivosti pozemných záchranárov. Posádka leteckých záchranárov si následne prevzala 70-ročnú spolujazdkyňu, ktorá utrpela vážnu zlomeninu predkolenia a došlo aj k zástave obehu. „Záchranári okamžite začali kardiopulmonálnu resuscitáciu, ktorá bola úspešná. Po stabilizovaní zdravotného stavu bola pacientka v umelom spánku v kritickom stave vrtuľníkom prevezená do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach,“ uviedla Hopjaková. Ostatní účastníci nehody boli podľa nej bez zranení.

zdroj: TASR, foto: polícia SR

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…