The map, 2013, based on 1.1 billion users

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová uviedla, že vstup krajiny do NATO, vojenskej aliancie, ktorú v súčasnosti tvorí 28 európskych krajín a USA a Kanada, by mohol mať “škodlivé dôsledky”.

Varovala obe škandinávske krajiny, ktoré nedávno rokovali o možnom vstupe do Severoatlantickej aliancie, že vstup do NATO by mal pre ne vážne vojenské a politické dôsledky.

“NATO je predovšetkým vojenská aliancia. Pristúpenie Fínska a Švédska by malo vážne vojenské a politické dôsledky, ktoré by nás prinútili prijať príslušné opatrenia,” pohrozila Zacharovová na brífingu.

Uskutočnil sa deň po tom, ako generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oficiálne pozval zástupcov Fínska a Švédska na virtuálny samit o situácii na Ukrajine.

Fínska premiérka Sanna Marinová v tejto súvislosti uviedla, že jej krajina je pripravená vstúpiť do NATO, “ak sa otázka národnej bezpečnosti stane akútnou”. Ešte minulý mesiac hovorila o tom, že Fínsko pravdepodobne nevstúpi do NATO počas jej funkčného obdobia (do roku 2023).

“Fínsko v súčasnosti nečelí žiadnej vojenskej hrozbe, ale je úplne jasné, že diskusia o našom členstve v NATO sa teraz zmení,” citovala Marina spravodajská agentúra YLE.

Prezident Sauli Niinistö na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom vlády odsúdil inváziu na Ukrajinu a povedal, že Rusko odhodilo masku a ukázalo svoju chladnú tvár vojny.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: thehill.comuk.news.yahoo.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…