Na internete už nejaký čas koluje príbeh o 18-ročnom mladíkovi, ktorý dostal skutočnú lekciu zo života, keď sa rozhodol pred kamarátmi zosmiešniť staršieho muža na pláži – jeho reakcia trafila do čierneho!

18-ročný mladík si na pláži uťahoval zo staršieho muža

Mladík sa prechádzal po pláži so skupinou priateľov a chcel na nich nejako zapôsobiť. Keď potom uvidel odpočívajúceho dôchodcu, urážlivo sa vyjadril o jeho generácii, ale starší muž si pripravil silnú odpoveď, ktorá mladíka ohromila.

“Vyrastal si v úplne inom a primitívnom svete,” – povedal tínedžer nahlas – “My, dnešná mládež, sme vyrastali s televíziou, cestovaním do vesmíru, pristátím na Marse, vysokorýchlostnými počítačmi, internetom, iPadmi, notebookmi, smartfónmi a ďalšími…”

Dôchodca to všetko počul a rozhodol sa, že chlapec si zaslúži lekciu zo života, a tak mu odpovedal:

“Máš úplnú pravdu. Keď sme boli mladí, nemali sme to, pretože sme si to všetko museli vymyslieť. Tak sa ťa pýtam, arogantný chlapec, čo urobíš pre ďalšiu generáciu?”

Osemnásťročný mladík okamžite zmĺkol a začervenal sa od hanby. Uvedomil si, že jeho postoj a slová svedčia o domýšľavosti a neúcte k predchádzajúcim generáciám. Bez slova odišiel so sklonenou hlavou, hlboko zamyslený nad tým, čo práve počul.

Dôležitá lekcia pre mladých ľudí

Tento príbeh, ktorý sa prostredníctvom internetu dostal k mnohým ľuďom, inšpiroval mnohých, ktorí veria, že poskytuje vynikajúce ponaučenie pre mladých ľudí. Je to pripomienka potreby rešpektovať staršie generácie a vážiť si ich prínos pre spoločnosť.

Zdieľajte tento príbeh, ak si aj vy myslíte, že je dokonalou reakciou a ponaučením pre tínedžerov!

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…