The map, 2013, based on 1.1 billion users

PAKLENICA – Nezvyčajnú situáciu zažila Chorvátska horská služba v sobotu v národnom parku Paklenica. Mladá turistka porodila dievčatko v zariadení Lugarnica, pričom ani nevedela, že je tehotná. Informácie potvrdila anestéziologička Adela Ušanović, ktorá sa na zákroku podieľala, v rozhovore pre RTL.

“Keď sme prišli, pôrod bol v poslednom štádiu. Pôrod začal na záchode v Lugarnici. Prišli sme so všetkým lekárskym vybavením a začali poskytovať starostlivosť,” povedala Ušanović. Podľa nej boli v blízkosti aj ďalší členovia záchranárskeho tímu, vrátane gynekológa, ktorý situáciu uľahčil.

Gynekologička Dora Perinčić uviedla, že aj keď sa už zúčastnila na pôrodoch tehotných žien, ktoré si neboli vedomé svojho stavu, nikdy predtým sa nestretla s takýmito podmienkami.

Po pôrode bola matka v emocionálnom šoku a ani jej partner nebol na túto situáciu pripravený. Záchranári prijali hlásenie o pôrode v sobotu o 14:51 a dievčatko sa narodilo ešte pred ich príchodom.

“Matku a novorodenca sme bezpečne preniesli do kaňonu, kde sme ich odovzdali tímu zdravotnej starostlivosti,” informovala horská služba HGSS. Komunikáciu počas zásahu komplikoval chýbajúci mobilný signál.

Celkovo sa na zásahu podieľalo sedem členov horskej služby, tímu zdravotnej starostlivosti a lekári. Zástupcovia HGSS vyzdvihli výnimočnú spoluprácu so zamestnancami Národného parku Paklenica.

zdroj: hrvatska-danas.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…