The map, 2013, based on 1.1 billion users

Desaťtisíce vojakov NATO a ďalších severoatlantických krajín sa v nadchádzajúcich týždňoch zúčastnia na sérii vojenských cvičení v Európe, ktorými sa západné krajiny snažia odradiť Rusko od agresie.

Cvičenia s podporou lietadiel, tankov, delostrelectva a obrnených vozidiel sa uskutočnia vo Fínsku, Poľsku, Severnom Macedónsku a pozdĺž estónsko-lotyšskej hranice. Zúčastnia sa na nich jednotky NATO a spoločných expedičných síl, ktorých súčasťou sú aj krajiny, ktoré nie sú členmi NATO – Fínsko a Švédsko.

“Rozsah nasadenia spolu s profesionalitou, výcvikom a obratnosťou britskej armády zabráni agresii v rozsahu, aký Európa v tomto storočí nezažila,” uviedol vo vyhlásení generálporučík Ralph Wooddisse, veliteľ britskej poľnej armády.

Nasadenie sa začne tento týždeň vo Fínsku, kde sa vojaci z USA, Veľkej Británie, Estónska a Lotyšska zúčastnia na cvičení Arrow s cieľom zlepšiť ich schopnosť spolupracovať s fínskymi silami.

Tento týždeň sa tiež približne 4 500 vojakov zúčastní na cvičení Swift Response, ktoré bude zahŕňať výsadky parašutistov a útoky z vrtuľníkov v Severnom Macedónsku. Na operácii sa zúčastnia sily z USA, Veľkej Británie, Albánska, Francúzska a Talianska.

Budúci mesiac sa 18 000 vojakov NATO vrátane síl z Británie, Francúzska a Dánska zúčastní na cvičení Ježko na estónsko-lotyšskej hranici.

Koncom mája sa približne 1 000 britských vojakov pripojí k jednotkám z 11 ďalších krajín na cvičení Defender v Poľsku.

zdroj: nbcboston.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…