The map, 2013, based on 1.1 billion users

Potom, čo strojárska spoločnosť Punch Precision Detva zastavila výrobu pod Poľanou a prepustila všetkých svojich zamestnancov, je tu nádej na nový začiatok. Gejza Poša z Punch Campus potvrdil pre Zoznam.sk, že majú v pláne priviesť nahrádzača v podobe zahraničného investora, ktorý by mohol zamestnať až 500 ľudí.

Výroba v detvianskej hale sa skončila už koncom februára, čo viedlo k prepusteniu približne 120 zamestnancov. “Na celý tento projekt boli od začiatku do konca rôzne negatívne vplyvy, a výroba tak bola odsúdená na zánik,” uviedol Poša.

Poša zároveň informoval o záujme nemeckej spoločnosti, ktorá už pôsobí na Slovensku, o presunutie časti svojej strojárskej výroby do priemyselného parku v Detve. Meno spoločnosti zatiaľ nie je známe. “Rokujeme a je to v pokročilom štádiu. Zaoberajú sa výrobnými linkami, sú tu už približne 15 rokov,” dodal Poša.

Nemecká spoločnosť by na začiatku potrebovala zamestnať ľudí na kľúčové pozície ako montéri, elektrikári a skladníci. Neskôr by chcela firma zamestnať až 500 ľudí. “Výroba nevytvára hluk ani emisie a prebieha v jednej zmene,” poznamenal Poša.

Primátor mesta Detva, Branislav Baran, potvrdil záujem nemeckého investora o vstup do priemyselného parku, pričom zdôraznil, že rozsah investície bude predmetom ďalších rokovaní.

Punch Precision Detva bola dcérskou spoločnosťou belgického podniku Punch Corporation NV a zaoberala sa dodávkou hliníkových výkovkov a podvozkových komponentov. Mala sídlo v Detve od roku 2019.

zdroj: zoznam.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…