pozor
pozor

Chorvátska republika sa musí pripraviť na turbulentné počasie v nadchádzajúcich dňoch. Štátny hydrometeorologický ústav Chorvátskej republiky vydal varovanie, ktoré predpokladá veľmi nestabilné a premenlivé počasie. Toto varovanie sa prejavuje vydaním tzv. červeného alarmu.

Najviac zasiahnutými oblasťami budú Záhreb a jeho okolie, kde sa očakávajú silné prehánky a búrky, často sprevádzané ľadovcom. Okrem toho, sa nestabilné počasie s búrlivým vetrom očakáva aj na západnej časti krajiny.

Silný juhozápadný vietor na mori a v južných častiach krajiny sa v priebehu poobedných hodín začne presúvať na sever a severozápad. Najskôr bude postihnutý severný Jadran a západné vnútrozemie.

Spolu s nestabilitou sa očakáva výskyt prechodného búrlivého vetra, najmä na severe krajiny. Občania by mali sledovať aktuálne predpovede počasia a výstrahy vydávané Chorvátskym hydrometeorologickým ústavom, aby bolo možné včas prijať všetky nevyhnutné ochranné opatrenia.

Toto varovanie zdôrazňuje, ako dôležité je mať pravidelné aktualizácie počasí a byť pripravený na všetky možné situácie. Chorvátski obyvatelia a návštevníci by mali byť ostražití a dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny, ktoré boli vydávané v reakcii na tieto predpovede.

Zostaňte v bezpečí a sledujte najnovšie aktualizácie počasia od Chorvátskeho hydrometeorologického ústavu.

zdroj: mzv.sk

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…