The map, 2013, based on 1.1 billion users

Podľa informácií tlačovej agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na informovaný zdroj, bol bežec usmrtený medveďom na lesnej ceste v severovýchodnom Taliansku.

Obeťou sa stal 26-ročný Andrea Papi, ktorý zomrel počas behu v horskej oblasti blízko jeho domovskej obce Caldes v regióne Tridentsko-Horná Adiža. Jeho rodina kontaktovala úrady, keď sa nevrátil, a pátrací tím neskôr v noci našiel jeho telo.

Podľa zdroja, ktorý potvrdil správy talianskych médií, bežec utŕžil hlboké rany na krku, rukách a hrudníku, a pitva ukázala, že ho napadol medveď. Miestne úrady sa rozhodli vystopovať a usmrtiť zviera po identifikácii. Ekologička Annamaria Procacciová kritizovala úrady za nedostatočné opatrenia a tvrdí, že miestne úrady mali zabezpečiť, aby sa ľudia vyhýbali zónam, kde medvedice vychovávajú svoje mláďatá.

V regióne už v minulosti došlo k podobnému incidentu, keď v marci medveď napadol muža. Medvede boli v regióne reintrodukované v rokoch 1996-2004. Rodina mŕtveho bežca plánuje podať žalobu proti štátu a autonómnej provincii Trento, pretože projekt bol realizovaný bez referenda miestnych obyvateľov.

Podľa združenia Legambiente ide o prvý smrteľný útok medveďa v Taliansku za posledných 150 rokov. V danej provincii sa odhaduje, že žije približne 100 medveďov.

zdroj: theguardian.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…