Hlavný hygienik Ján Mikas vydal 27. decembra minulého roka vyhlášku, na základe ktorej prezidentka SR, člen vlády SR či poslanec Národnej rady SR môžu vykonávať svoju prácu aj po tom, čo sa sami nakazili ochorením COVID-19 či sa s pozitívnym človekom na toto ochorenie stretli.

BRATISLAVA 29. januára (SITA) – Strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) podala trestné oznámenie na hlavného hygienika SR Jána Mikasa. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Marian K. Dôvodom je okrem iného aj to, že umožnil prísť do parlamentu aj poslancom pozitívne testovaným na ochorenie COVID-19.

Hlavný hygienik vydal 27. decembra minulého roka vyhlášku, na základe ktorej prezidentka SR, člen vlády SR či poslanec Národnej rady SR môžu vykonávať svoju prácu aj po tom, čo sa sami nakazili ochorením COVID-19 či sa s pozitívnym človekom na toto ochorenie stretli. Deň na to sa poslanci zišli na mimoriadnej schôdzi parlamentu. Zákonodarcovia, na ktorých sa vzťahoval osobitný režim na základe vyhlášky, boli oddelení fóliou.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka vo štvrtok 28. januára na tlačovej konferencii konštatoval, že Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR porušil zákon vydaním vyhlášok z 27. decembra 2020 a 10. januára. Výnimka z 10. januára sa týkala možnosti vstupu na územie SR zo zahraničia bez nutnosti karantény, udeleného na žiadosť člena vlády. Podľa Žilinku na takéto výnimky zákon ÚVZ neoprávňuje, a tak prekročil svoje právomoci.

 

Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…

Primár pľúcneho oddelenia to už nevydržal a povedal to na rovinu: Celoplošné testovanie vždy zhoršilo situáciu!

Dáta bez pátosu varujú, že zvyšovanie počtu ťažkých prípadov na umelej ventilácii…

UNIKNUTÉ INFORMÁCIE: Toto čaká SLOVENSKO! Z mnohých opatrení budete poriadne šokovaní!

Dnes sa dostali do médií ďalšie informácie, ktoré ešte neboli verejnosti odprezentované.…