Snahy podvodníkov obohatiť sa o cudzie peniaze neustávajú, avšak ani polícia neprestávať bojovať proti týmto nekalým praktikám.

S podvodníkmi pri kúpe alebo predaji tovaru prostredníctvom internetu sa už stretlo mnoho ľudí. Jednou z nich je aj 37 ročná žena z obce Čierna nad Topľou. Na sociálnej sieti zareagovala na inzerát, ktorý ponúkal na predaj hraciu konzolu za 190.- Eur. Dohodnutú sumu žena zaslala na určený účet predávajúcej. Predávajúcou však bola opakovane kontaktovaná, aby sumu 190,-Eur zaslala ešte raz, lebo jej nič neprišlo. Žena tak urobila a peniaze zaslala ešte raz. Hracia konzola jej aj napriek tomu doposiaľ nebola dodaná, ani jej neboli vrátené peniaze. Polícia v Hanušovciach nad Topľou vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

RADY POLÍCIE
Pri kúpe akéhokoľvek tovaru či už cez sociálnu sieť alebo prostredníctvom internetového bazáru buďte nanajvýš opatrní. Dobré je zistiť si referencie na predajcu a všímať si rôzne podozrivé veci, ako napríklad chýbajúce údaje o predajcovi, odmietanie iného ako e-mailové kontaktu, či požadovanie zaslania zálohy, hoci aj malej čiastky. Určite neposielajte žiadne peniaze vopred! Ideálnym riešením je osobné stretnutie, na ktorom si môžete tovar pozrieť, odskúšať a až tak zaplatiť.

zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…