The map, 2013, based on 1.1 billion users

Trnavská polícia zaznamenala v posledných dňoch dva prípady vodičov, ktorí sedli za volant pod vplyvom alkoholu. Mladík vo veku 25 rokov nafúkal až 3,08 promile, zatiaľ čo 43-ročná žena mala v krvi 2,23 promile alkoholu.

Prvý prípad sa odohral neďaleko priemyselného parku v obci Zavar, kde policajti zastavili 25-ročného muža na aute Peugeot 208. Po podrobení dychovej skúške bolo zistené, že mladík má v krvi 3,08 promile alkoholu. Policajná hliadka ho na mieste obmedzila na osobnej slobode a previezla na políciu na ďalšie úkony. Prípad riešia dopravní policajti v superrýchlom konaní.

Druhý prípad sa stal na parkovisku pri miestnom obchodnom dome v Piešťanoch. 43-ročná vodička na aute Škoda Fabia pri cúvaní z parkovacieho miesta posunula nákupný vozík do ďalšieho zaparkovaného vozidla. Okoloidúci svedkovia privolali žene Rýchlu zdravotnú pomoc (RZP), pretože im pripadalo, že je v šoku. Policajti po príchode na miesto podrobili ženu dychovej skúške, ktorej výsledok bol pozitívny s hodnotou 2,23 promile alkoholu. Policajná hliadka jej na mieste zadržala vodičský preukaz a záchranári ju previezli do nemocnice.

Policajti riešia obidvoch vodičov v súvislosti s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V zmysle zákona im tak môže hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok.

Trnavskí policajti vyzývajú vodičov, aby nešoférovali pod vplyvom alkoholu alebo drog. Takýmto nezodpovedným správaním totiž ohrozujú nielen seba, ale aj všetkých naokolo. Za posledný týždeň evidujú v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec až 14 pozitívnych dychových skúšok. Alkohol detekovali u 6 vodičov a 8 cyklistov. Žiaľ, alkohol zohral úlohu aj pri tragickej nehode, po ktorej 19-ročná spolujazdkyňa podľahla svojim zraneniam v nemocnici. Len 20-ročný vodič vtedy policajtom nafúkal 0,71 promile.

Policajti opätovne zdôrazňujú, že vodiči by mali sedať za volant iba s triezvou hlavou, aby predišli nebezpečným situáciám na cestách.

Zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…