The map, 2013, based on 1.1 billion users

Slovensko zaznamenáva stále častejšie útoky medveďa hnedého na ľudí. Najnovší prípad sa stal včera v dopoludňajších hodinách v oblasti Dolná Bzová, kde bola zranená osoba pracujúca v lesníckych službách. Táto udalosť, zaznamenaná v rámci Lesnej správy Divín a patriaca pod organizačnú zložku OZ Poľana, je len jednou z mnohých, ktoré sa v poslednej dobe udiali.

Zranený pilčík bol napadnutý medvedicou pri vykonávaní svojej práce. Prekvapujúce je, že k útoku došlo napriek hlučnej lesnej technike, čo obvykle zvieratá odrádza. Táto skutočnosť vyvoláva obavy, že medvede na Slovensku už neodstrašuje ani silný hluk, čo by mohlo svedčiť o zmene ich správania a strate plachosti vplyvom prísnej ochrany.

“V posledných rokoch sme zaznamenali nárast početnosti medveďa hnedého na Slovensku, ktorý presahuje únosnú mieru,” uvádza LESY Slovenskej republiky. “Nie je len otázkou času, kedy môže dôjsť k vážnym a možno aj fatálnym následkom po útoku medveďa.”

Tento vývoj si vyžaduje okamžité riešenia, zvlášť vzhľadom na čoraz častejšie konflikty medveďov s pracovníkmi v lesníctve a s verejnosťou. LESY Slovenskej republiky zdôrazňujú, že neprimerane vysoký počet medveďov môže mať nepredvídateľné dopady v sociálno-ekonomickom kontexte, najmä v najcitlivejších regiónoch Slovenska.

“Je nevyhnutné, aby sme mali jasné pravidlá v oblasti odborného manažmentu tejto veľkej šelmy,” zdôrazňujú LESY. “Našou najväčšou hodnotou je ľudský život, ktorý musí byť vždy na prvom mieste.”

Táto situácia naliehavo volá po komplexnej a efektívnej ochrane ľudí a potrebe lepšieho riadenia populácie medveďov.

(Zdroj: LESY Slovenskej republiky)

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…