The map, 2013, based on 1.1 billion users

Silný požiar vypukol tento štvrtok ráno v Gornji Banovci, na mieste neďaleko Šibeniku, a momentálne ho hasí asi 80 hasičov . Zatiaľ je známe, že z obce Šaškovi, ktorá je pre silný južný vietor vo väčšom ohrození, evakuovali minimálne dve rodiny a polícia pre plamene uzavrela cestu. 

Novinár z Večernji listu Dea Redžić hlási z poľa, že požiar sa dostal na diaľnicu, pričom cesta vedúca z Primoštenu Burnji cez vrch Jelinjak do Gornji Banovac je pre dopravu uzavretá .

– Niektorí turisti a miestni obyvatelia sú v súčasnosti uväznení na ceste  medzi vjazdom do Gornje Banovce a odbočkou na Primošten, pričom situácia na mieste je veľmi zlá.

Zadarská polícia následne oznámila, že pre požiar je uzavretá aj Jadranska magistrála. „Z dôvodu požiaru v oblasti Grebaštica je štátna cesta D-8 zo Žaborića smerom na Primošten pre nerušenú prácu hasičov a všetkých ostatných služieb v teréne uzavretá pre všetku dopravu. Doprava v smere na Split bude presmerovaná na cestu D-58,” uviedla zadarská polícia.

Polícia momentálne žiada občanov, aby začali zostupovať smerom na Primošten . Polícia zároveň žiada občanov, aby zachovali pokoj a stáli pri ceste, privolali aj posily. Okrem 70 hasičov, ktorí požiar momentálne likvidujú, sú vo vzduchu aj tri kačice a tiež dva letecké traktory. “Očakáva sa, že vzlietne viac vzdušných síl a na miesto požiaru bol vyslaný IVP Split,” informuje Chorvátsky hasičský zväz.

 

zdroj:  vecernji.hr

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…