The map, 2013, based on 1.1 billion users

Polícia obvinila 27-ročnú ženu z Jičína z usmrtenia z nedbanlivosti.

V nemocnici odmietla pôrod cisárskym rezom, odcestovala s manželom na revers domov, kde druhý deň ráno porodila. Novorodenec bol ten istý deň v závažnom stave letecky transportovaný do nemocnice, kde napriek všetkej starostlivosti lekárov neskôr zomrel. O prípade z minulého mája informovala v stredu na webe polícia.

Zo znaleckého posudku vyplynulo, že novorodenec zomrel na následky dusenia počas pôrodu. “V pondelok 2. mája roku 2022 po odtoku plodovej vody sa žena so svojím o 16 rokov starším manželom mali vydať do 150 kilometrov vzdialenej nemocnice, kde jej po vyšetrení malo byť lekárom oznámené, že pôrod nie je možné uskutočniť prirodzenou cestou, a preto je nutné uskutočniť pôrod cisárskym rezom,” uviedla polícia Eliška Pospíšilová. Žena podľa polície napriek opakovaným odporúčaniam a poučeniam o možných komplikáciách a následkoch vedúcich až k úmrtiu plodu plynúcich z prirodzeného pôrodu podpísala negatívny revers a prisľúbila okamžitý prejazd do spádovej nemocnice, kde sa cisárskemu rezom podrobí.

“Do tejto nemocnice však už neprišla a nasledujúci deň v skorých ranných hodinách na mieste svojho bydliska porodila. Novorodenec bol krátko pred ôsmou hodinou ráno v závažnom stave letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice Hradec Králové, kde napriek všetkej starostlivosti lekárov 5. júna 2022 zraneniu podľahol,” uviedla Pospíšilová.

V prípade pravomocného rozsudku hrozí obvinenej žene až tri roky väzenia.

 

zdroj: cnn.iprima.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…