The map, 2013, based on 1.1 billion users

V meste Plzeň v Českej republike prišlo k šokujúcemu incidentu, ktorý rezonuje aj v slovenských médiách. Podľa informácií z portálov tn.nova.cz a CNN Prima News mal 18-ročný ukrajinec vylákať 15-ročné dievča, znásilniť ho a pokúsiť sa ju zabiť. Po útoku dievča zabalil do vreca, polial benzínom a zhodil zo zrázu. Našťastie, mladá obeť predstierala svoju smrť a po incidente dokázala prežiť.

Incident sa odohral v oblasti neďaleko rieky Úslava. Páchateľ a obeť sa poznali už dlhšiu dobu. Počas ich prechádzky v lese mal agresor dievča zviazať a prelepiť jej ústa. Po fyzickom a sexuálnom násilí mal dievča dorezať nožom, avšak obeť predstierala smrť, čo ju nakoniec pravdepodobne zachránilo. Po incidente sa podarilo dievčaťu nájsť pomoc u kamarátky.

Páchateľa, 18-ročného Ukrajinca, sa podarilo zadržať niekoľko hodín po incidente. “Do pár hodín sme podozrelého zadržali a obvinili z vraždy a znásilnenia,” oznámila česká polícia. Momentálne je mladík vo väzbe a čaká ho súdny proces.

Reakcia zo strany Ukrajiny nebola na seba nenechať dlho čakať. Veľvyslanectvo Ukrajiny v Českej republike sa k incidentu vyjadrilo na sociálnej sieti Facebook, kde odsúdili čin a vyjadrili úprimnú sústrasť obeti. Ambasáda zdôraznila, že páchateľ by mal byť potrestaný v súlade s českými zákonmi.

Zdroj: tn.nova.cz, CNN Prima News, policie.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…