Mnohí z nás už pravdepodobne niekedy leteli lietadlom a zrejme tušíte, že dlhá cesta s neposednými deťmi je niekedy utrpenie, o to horšie to je, ak je medzi cestujúcimi aj plačúce dieťa, ktoré sotva zvláda počúvať aj svoju vlastnú matku. No čo ak cestujete sami s tromi deťmi, ktoré neviete upokojiť?

Podobnú situáciu zažila Kesha Bernard počas letu zo Seattlu do Denveru. Sama je matkou dvoch malých detí, ale tentoraz bola na krátkej dovolenke bez nich, aby si aj ona trochu oddýchla. V preplnenom lietadle však cestovala aj žena s tromi deťmi – plačúcim batoľaťom, neposednú 3-ročnou dcérou a už o niečo slušněji vychovaným starším dieťaťom. Aby boli veci ešte horšie, let mal meškanie, takže všetci cestujúci boli ešte viac nervózny.

Ľudia začali reptať a nadávať, prečo sa matka o svoje deti nepostará, ale tá nevedela, koho skôr upokojiť, či plačúce dieťa, alebo dcéru, ktorá kopala do sedačky pred sebou. Jedna dospelá žena si dokonca zakrývala uši rukami. Všetci, vrátane letušky, nechali matku trápiť so samotnou a nikto jej nepomohol.

Keďže Kesha vie, ako náročné je zvládnuť deti, rozhodla sa jej pomôcť, hoci sedela na opačnom konci lietadla. Prišla k matke a spýtala sa jej, či nepotrebuje pomoc. Žena jej okamžite podala plačúce bábätko a snažila sa zachraňovať situáciu svojej dcéry. Ostatné, namiesto toho, aby sa tiež opýtali, ako môžu pomôcť, čo mohli urobiť už dávno predtým, si hlasno vydýchli. Žena, do ktorej sedačky kopala dievčatko, nahlas povedala: „Sakra, konečne!“ Akoby zázrakom dieťa v náručí KESH zaspalo, ale na rukách ho mala po celý čas. „Buďte milí a ohľaduplní. Ak niekto potrebuje pomoc, tak mu preboha pomôžte. Sťažovanie si a nadávanie nijako nepomôže, akurát sa osoba, ktorá si nevie rady, bude cítiť horšie. „Odkazuje ľuďom Kesha.

Práve toto je problém dnešných ľudí – namiesto pomoci iným sa zameriavame len na seba a na naše vlastné pohodlie, nepremýšľame nad tým, že takúto situáciu by nemusel nikto z nás zvládnuť lepšie, pričom pokojne sa takýto scenár môže odohrať aj vo vlaku či autobuse. Je dôležité pomáhať si a mať s inými ľuďmi súcit, pretože ľahko sa môže stať, že sa v koži odsudzovaného človeka ocitneme my sami.

zdroj: prosvet.cz / boredpanda.com / fb .com / pexels.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…