Predseda strany Za ľudí Andrej Kiska poèas jeho prijatia prezidentkou SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 3. marec 2020. Foto: SITA/Kancelária prezidentky SR

Výpoveď bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa podľa exprezidenta SR a bývalého predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku dokazuje, že jeho stíhanie pre daňové priznania spoločnosti KTAG boli účelové a politické.

Ako ďalej napísal vo svojom profile na sociálnej sieti, tlak bývalého premiéra Roberta Fica, strany Smer a polície na jeho osobu sa neustále zvyšoval, ako sa blížila voľba ústavných sudcov a parlamentné voľby.

Kiska v statuse cituje výpoveď Ľudovíta Makóa v ktorej konštatuje, že v jednom prípade bolo trestné oznámenie na Kisku odmietnuté a v druhom prípade bolo zastavené z dôvodu subjektívnej stránky k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu.

Vraj to mal pod palcom Fico a Kaliňák

„V ďalšom čase prišlo stretnutie medzi Norom (Norbert Bödör), Tiborom Gašparom, Robom Krajmerom a Peťom Hraškom a Béďom Slobodníkom, kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto trestné veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky,” uviedol vo výpovedi obvinený Ľudovít Makó.

Bödörova skupina účelovo obnovila stíhanie

Podľa Kisku to súviselo s jeho neochotou vymenovať Fica v prípade zvolenia parlamentom za sudcu Ústavného súdu SR.

Kiska v statuse cituje výpoveď Ľudovíta Makóa, v ktorej konštatuje, že v jednom prípade bolo trestné oznámenie na Kisku odmietnuté a v druhom prípade bolo zastavené z dôvodu subjektívnej stránky k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu.

„V ďalšom čase prišlo stretnutie medzi Norom (Norbert B.), Tiborom G., Robom K. a Peťom H. a Béďom S., kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto trestné veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky,” uviedol vo výpovedi obvinený Ľudovít Makó.

Polícia podľa Kisku v tomto prípade neustále menila vyšetrovateľov len preto, aby ho z niečoho obvinili.

„O činnosti skupiny okolo Norberta B. a to, že som cieľom jej diskreditácie, som sa dozvedel ešte počas môjho pôsobenia vo funkcii prezidenta. Človek, ktorý mi to povedal, bol vysoko postavený, mal zo zákona možnosti, ako sa veci dozvedieť, vedieť veľa a nemôcť o tom verejne hovoriť. Nemal som to ako overiť, ani na koho sa obrátiť. Všetko mali v tom čase pod kontrolou Fico s Kaliňákom,” uviedol Kiska.

Kiska: Vedel som, že Gašpara riadi Bödör. Mal som to ťažké, stál proti mne celý systém

Polícia podľa Kisku v tomto prípade neustále menila vyšetrovateľov len preto, aby ho z niečoho obvinili. „O činnosti skupiny okolo Norberta Bödöra a to, že som cieľom jej diskreditácie, som sa dozvedel ešte počas môjho pôsobenia vo funkcii prezidenta. Človek, ktorý mi to povedal, bol vysoko postavený, mal zo zákona možnosti, ako sa veci dozvedieť, vedieť veľa a nemôcť o tom verejne hovoriť. Nemal som to ako overiť, ani na koho sa obrátiť. Všetko mali v tom čase pod kontrolou Fico s Kaliňákom,” uviedol Kiska.

Dôkaz majú byť aj SMS-ky

Manipulovanie vyšetrovania za účelom vydierania podľa bývalej hlavy štátu naznačujú aj SMS-ky od vtedajšieho premiéra Petra Pellegriniho (Has-SD). „To posolstvo je skôr, že by to (vymenovanie na ústavný súd, pozn. SITA) veľmi chcel (Robert Fico) a na oplátku ponúka veľmi konštruktívny dialóg a snahu o upokojenie situácie na všetkých frontoch, kde ešte nejaké problémy by mohli byť… nerád by som bol, keby sa to teraz zamotalo na interpretácii a slovíčkach. Ale je pravda, že ak sa mu tento odchod nevydarí, tak mu asi nič iné nezostane, ako len tvrdo bojovať až do konca… Ale odkaz prosím cháp tak, ako som napísal na začiatku… že vie byť v prípade úspechu veľmi veľmi konštruktívny,” citoval Kiska.

Doplnil, že nevie, nakoľko detailné informácie o konaní polície proti jeho osobe Pellegrini mal. „Fico vedel o všetkom vopred a je len otázka, či sám riadil túto skupinu, alebo ju len kryl a ona sama s jeho tichým súhlasom konala a podávala mu správy. Dnes je dokázané, že už predtým, ako boli zaslané médiám emaily s uniknutými údajmi o daňových kontrolách v KTAG Fico hovoril, čo sa stane a že sa proti mne začne pripravovať trestné konanie. Zjavne vedel o všetkom a netajil sa tým na tlačových konferenciách,” dodal exprezident.

“Všetky obvinenia voči mne boli vykonštruované mafiou, ktorá ovládala naše Slovensko. Báli sa, že raz nebudú mať moc a všetko sa prevalí,” uzavrel exprezident.

zdroj: SITA

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…