Sneh a silný vietor komplikujú vo štvrtok ráno dopravu v Košickom kraji. Miestami sa na vozovke nachádza vrstva snehu, napriek tomu je väčšina ciest zjazdná. Ako na sociálnej sieti informovala košická krajská polícia, cesta na horskom priechode Soroška je odpluhovaná, posypaná a plne prejazdná.

Rovnaká situácia je aj na horských priechodoch Dobšinský kopec a Dargov. Slanec je taktiež priebežne upravovaný a na horskom priechode Štós je podľa polície ujazdená vrstva snehu, ale cesta je zjazdná.

Vietor vyvrátil kamión

Neprejazdná je aktuálne cesta medzi Moldavou nad Bodvou a Čečejovcami. Vietor tam vyvrátil kamión, ktorý tvorí prekážku v cestnej premávke. Pri reštaurácii Latorica smer Veľké Kapušany, je v dôsledku dopravnej nehody cesta taktiež neprejazdná.

Dopravu tam komplikuje na ceste spadnutý strom. V okrese Michalovce pri obci Klokočov sú cesty neupravené a nachádza sa tam aj vozidlo, ktoré zišlo z cesty. V celom okrese Trebišov husto sneží a fúka silný vietor a na ceste sa tvoria snehové jazyky.

Policajti regulujú dopravu

Štátna cesta v úseku Hriadky – Michalovce je pre nákladnú dopravu úplne neprejazdná, pre osobné motorové vozidlá je prejazdná iba čiastočne. Príslušníci Policajného zboru sú na mieste a dopravu regulujú. Úsek cesty Michalovce – Petrovce nad Laborcom, Voľa, Nacina Ves a Strážske je momentálne úplne neprejazdný, nakoľko sú tam skrížené tri kamióny.

„Situácia na cestách je momentálne kritická, maximálny počet príslušníkov reguluje v týchto kritických úsekoch dopravu. Ak nemusíte, nechoďte na cesty,“ dodala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

 

zdroj: SITA, Foto: ilustračné, www.facebook.com

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…