V letných mesiacoch, kedy slniečko svieti najdlhšie, vyvoláva „ starosti“ hlavne u majiteľov panelákových bytov. Slnko ich prehrieva a dovnútra prúdi len teplý vzduch. Vtedy si nejeden človek povie, že prečo si nekúpil klimatizáciu.

Klimatizačné jednotky nie sú najlacnejšou záležitosťou, preto vám vieme poradiť ako vyriešiť problém s teplom aj bez utratenia kopy peňazí. Stačí len vyskúšať, určite neoľutujete.

Sú noci kedy sa nám nedá spať, cez leto to  zapríčiňuje dusný a horúci vzduch. Čo urobiť preto, aby váš spánok bol kvalitný? Vezmite vankúš a na 10-15 minút ho pred spánkom šupnite do chladničky.

Počas noci vám môže pomôcť  bežný uterák, najlepšie z froté materiálu. Vezmite uterák a nechajte ho na pár sekúnd namočený v studennej vode, potom ho vyberte a položte čo najbližšie do otvoreného okna, poprípade na parapet. Takúto „ prírodnú klímatizáciu“ používajú aj na Kube.

Ak je  vzduch v miestnosti prehriaty, ochladiť ho môžete pomocou kociek ľadu. Vezmite misku s ľadom, položte ju pred ventilátor a zapnite.

Počas dusných dní je skvelým riešením ochladzujúci kúpeľ. Toto ovlaženie je veľký pomocník pred zaspávaním, urýchli ho a vám bude príjemne.

Elektrické spotrebiče by ste nemali mať v izbe, hlavne vtedy, ak vyžarujú teplo. Ak ich odstraníte, budete eliminovať zbytočné teplo navyše.

Počuli ste už o triku s ponožkami? Tak toto môže byť jedným z najlepších riešení počas dusnej noci. Vezmite vlhké, čisté ponožky, vložte ich do chladničky alebo pre lepší výsledok do chladničky na pár hodín a pred spánkom si ich natiabnite na nôžky.

Máte aj vy nejaké triky, o ktoré sa chcete podeliť? Pokojne nám ich nechajte v komentároch!

zdroj: takprosto.cc / chillin.sk / pexels.com / bigstock.com

 

Podobné články

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

POZOR! Mikasov úrad varuje: Ak máte doma tento nebezpečný výrobok, okamžite ho vráťte do predajne!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečný výrobok – NABERAČKA NA…

POZOR! V tomto jogurte sa našiel rakovinotvorný pesticíd, výrobca ho sťahuje z trhu!

Spoločnosť Lactalis CZ, materská spoločnosť mliekarní Kunín a Klatovy, sťahuje z trhu…

Šéf navštívil jednu zo svojich kaviarní v prestrojení – To, čo počul od jednej zo svojich pracovníčok, úplne zmenilo jej život!

Deanna je matkou dvoch detí a pracuje v kaviarni. Jej život nie…