V letných mesiacoch, kedy slniečko svieti najdlhšie, vyvoláva „ starosti“ hlavne u majiteľov panelákových bytov. Slnko ich prehrieva a dovnútra prúdi len teplý vzduch. Vtedy si nejeden človek povie, že prečo si nekúpil klimatizáciu.

Klimatizačné jednotky nie sú najlacnejšou záležitosťou, preto vám vieme poradiť ako vyriešiť problém s teplom aj bez utratenia kopy peňazí. Stačí len vyskúšať, určite neoľutujete.

Sú noci kedy sa nám nedá spať, cez leto to  zapríčiňuje dusný a horúci vzduch. Čo urobiť preto, aby váš spánok bol kvalitný? Vezmite vankúš a na 10-15 minút ho pred spánkom šupnite do chladničky.

Počas noci vám môže pomôcť  bežný uterák, najlepšie z froté materiálu. Vezmite uterák a nechajte ho na pár sekúnd namočený v studennej vode, potom ho vyberte a položte čo najbližšie do otvoreného okna, poprípade na parapet. Takúto „ prírodnú klímatizáciu“ používajú aj na Kube.

Ak je  vzduch v miestnosti prehriaty, ochladiť ho môžete pomocou kociek ľadu. Vezmite misku s ľadom, položte ju pred ventilátor a zapnite.

Počas dusných dní je skvelým riešením ochladzujúci kúpeľ. Toto ovlaženie je veľký pomocník pred zaspávaním, urýchli ho a vám bude príjemne.

Elektrické spotrebiče by ste nemali mať v izbe, hlavne vtedy, ak vyžarujú teplo. Ak ich odstraníte, budete eliminovať zbytočné teplo navyše.

Počuli ste už o triku s ponožkami? Tak toto môže byť jedným z najlepších riešení počas dusnej noci. Vezmite vlhké, čisté ponožky, vložte ich do chladničky alebo pre lepší výsledok do chladničky na pár hodín a pred spánkom si ich natiabnite na nôžky.

Máte aj vy nejaké triky, o ktoré sa chcete podeliť? Pokojne nám ich nechajte v komentároch!

zdroj: takprosto.cc / chillin.sk / pexels.com / bigstock.com

 

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…