Vajcia sú tak krehké a jedinečné. Takmer 90% ich zloženia obsahuje uhličitan vápenatý, ktorý bunky našej pokožky perfektne absorbujú. Zostávajúcich 10% tvorí viacero stopových prvkov, medzi ktorými sú najdôležitejšie vitamíny. 

Masky zo škrupín sú občas dokonca účinnejšie ako drahé kozmetické prípravky a za to môže najmä prítomnosť kyseliny hyalurónovej, ktorá je zodpovedná za elasticitu.

Účinnosť masky zo škrupiny:
Vyhadzujete veľa peňazí na drahé krémy proti starnutiu? Už to nemusíte robiť, pretože obyčajná vaječná škrupina vám pomôže postarať sa o vašu pleť rovnako efektívne. Masky z vaječných škrupín bezpečne zbavujú tvár vrások, upnú ju, čistia a tónujú pokožku. Ľahko sa pripravujú a sú skvelé pre domáce použitie.

Pred použitím škrupiny z vajca ju musíte najprv správne spracovať. Dôkladne ju umyte z vonkajšej strany a vysušte ju. Potom ju musíte rozdrviť a dať do predhriatej pece na maximálne 10 minút.

Prášok zo škrupiny s medom
Ingrediencie:
1 čajová lyžička medu
1 č. l. prášku zo škrupiny
4 č. l. ryžovej múky
2 č. l. citrónovej šťavy
2 č. l. mlieka
1 polievková lyžica vody

Príprava a použitie:
1. Pomocou mlynčeka na kávu rozdrvte škrupinu na prášok.
2. Zmiešajte všetky ingrediencie. Rovnomerne ich aplikujte na tvár, vyhýbajte sa oblasti okolo očí. Nechajte masku pôsobiť 15 minút a potom ju umyte teplou vodou.
3. Používajte ju dvakrát týždenne dva týždne, aby ste dosiahli viditeľné výsledky. Domáca maska proti vráskam vám očistí pokožku, ktorá vyzerá mladistvejšie a pružnejšie.

Hyaluronické aplikácie na omladenie pokožky:
Kyselina hyalurónová je látka, ktorú si vyrába naše telo a slúži na rôzne účely. Hyalurónová molekula je špirálový polymér, ktorý „priťahuje a viaže“ molekuly vody na vytvorenie gélovej hmoty. Jej hlavnou úlohou je udržiavať potrebný objem vlhkosti v hlbokých vrstvách pokožky a vyplniť dutiny medzi kolagénom a elastanom – vláknami kože, zodpovednými za elasticitu tváre a schopnosť odolávať negatívnym vonkajším faktorom.

Bohužiaľ, s vekom, telo produkuje menej a menej kyseliny hyalurónovej. Príznaky nedostatku hyalurónovej látky v tele : výskyt skorých vrások, suchá koža, nasolabiálne záhyby, strata elasticity kože. Aby ste sa zbavili týchto nepríjemných následkov, môžete si skúsiť pripraviť doma túto užitočnú masku a aplikovať ju vo forme obkladov na pokožku tváre.

Najprv si rozdrvte škrupinu z vajcia. Ďalej dajte variť vodu a nasypte do nej prášok. Doba varu by mala byť najmenej 12 hodín. Keď kvapalina bude vrieť, pridajte ochladený bujón cez viacvrstvové sito z gázy. Výsledná kvapalina bude prirodzeným roztokom kyseliny hyalurónovej.

Roztok kyseliny hyalurónovej použite takto – natrite ju okolo úst, nosa a okolo očí pomocou utierky. Nechajte ju pôsobiť 20 minút a pravidelne ju navlhčujte. Súčasne dôjde k intenzívnemu zvlhčeniu kože a plytké vrásky sa vyhladia. Ak chcete zlepšiť stav vašej pokožky, nezabudnite správne jesť. Produkcia kyseliny hyalurónovej v tele môže stimulovať niektoré stopové prvky, najmä zinok a horčík.

Horčík vo veľkom množstve obsahuje brokolica, zemiaky, špenát, arašidy a avokádo. Zinok vstupuje do nášho tela hnedou ryžou, zemiakmi, arašidmi a slnečnicovými semenami.

ZDROJ takprosto.cc

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…