Neoddeliteľnou súčasťou leteckej dopravy je náročné pristátie lietadla, ktoré väčšina cestujúcich nevidí. Je to okamih, keď sú pilotove schopnosti a skúsenosti podrobené skúške a je na ňom, aby bezpečne dosiahol zem. Príroda však niekedy hodí rukavicu a vytvorí podmienky, ktorým treba čeliť. Presne to sa stalo na portugalskom ostrove Madeira, keď lietadlo spoločnosti Ryanair smerovalo na pristátie v zložitých poveternostných podmienkach. Zábery zdieľané na Twitteri sa stali svedectvom mimoriadneho boja pilota so silným vetrom.

Nebezpečné pristátie

Na palube lietadla spoločnosti Ryanair, ktoré sa blížilo k pristátiu na ostrove Madeira, vládlo veľké vzrušenie. Pasažieri sa držali svojich sedadiel s obavami a neistotou v očiach. Toto rozhodne nebolo obyčajné pristátie….

Zábery zdieľané na Twitteri ukazovali nezvyčajnú udalosť. Pri pohľade na lietadlo nakláňajúce sa nabok a pilota čeliaceho ťažkým podmienkam si možno len predstaviť silné emócie cestujúcich v tej chvíli. Bol to nepochybne jeden z tých zážitkov, ktoré im navždy zostanú v pamäti.

Letisko, ktoré nemá dobrú povesť

Malý ostrov Madeira, obklopený smaragdovými vlnami Atlantického oceánu, ukrýva jedno z najnáročnejších letísk na svete. Hoci sa v posledných desaťročiach uskutočnilo mnoho modernizácií na zlepšenie jeho infraštruktúry, letisko je stále predmetom diskusií a vytvára si istú zlú povesť. A dôvodom toho všetkého je jeden prvok – extrémne krátka vzletová a pristávacia dráha.

Keď sa lietadlá približujú na pristátie na tomto letisku, piloti čelia jedinečnej výzve. Dráhy sú dlhé len niekoľko sto metrov, čo si vyžaduje presnosť, vynikajúcu techniku a sústredenú pozornosť. Manévrovanie obrovských strojov v takomto obmedzenom priestore je skutočným umením, ktoré nedáva priestor na chybu.

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…