Na Veľkonočnú nedeľu rozosmutnila športovú rodinu správa zo Švajčiarska. Do hokejového neba odišiel bývalý vynikajúci útočník Milan Mrukvia.

Ako oznámila jeho manželka Eva, ktorá s ním bola do poslednej chvíle, Milan naposledy vydýchol po krátkej ťažkej chorobe v nedeľu 17. apríla 2022 o piatej hodine ráno v nemocnici.

Najslávnejšie kapitoly svojej kariéry prežil rodák z Popradu (13. 4. 1976) v bratislavskom HC Slovan. V roku 1979 sa ako krídelník druhej formácie spolu s Miklošovičom a Žiškom podieľal na historickom federálnom titule. Rýchlonohý korčuliar odohral v Slovane s č. 12 na drese desať sezón (1968 – 1979), strieľal góly aj vo Zvolene i Trenčíne. V belasom drese sa tešil aj z prvenstiev v Spenglerovom pohári. Reprezentačný dres Československa obliekol v siedmich stretnutiach (2 góly). Po emigrácii do Švajčiarska v roku 1981 a hráčskom pôsobení na klubovej úrovni rozdával „Fofo“ svoje bohaté skúsenosti ako tréner v popredných tímoch – v Bazileji, Aarau, Langnau a Oltene.

Ako informuje HC Slovan Bratislava Milan Mrukvia odohral celkom v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979.

“Dnes v noci vo veku 76 rokov zomrel bývalý skvelý útočník HC SLOVAN Bratislava Milan Mrukvia. V roku 1979 bol členom legendárnej zostavy, ktorá získala historický federálny titul. S číslom 12 hrával centra druhého útoku medzi svojimi krídlami Miklošovičom a Žiškom.
Celkom odohral v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979. Nastupoval aj za národný tím Československa, odohral v ňom 7 zápasov a dal 2 góly.
V roku 1981 “Fofo”, ako ho priatelia prezývali, emigroval do Švajčiarska, kde žil až do svojej smrti. Po skončení kariéry sa venoval trénerstvu, pôsobil v kluboch ako Basel, Aarau, Langnau, či Olten.
HC SLOVAN Bratislava vyjadruje rodine, priateľom a známym Milana Mrukviu úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke!” píše Slovan na facebooku.

zdroj: hockeyslovakia.sk,  fb Milan Mrukvia

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…