Včera nás opustil významný slovenský herec Dušan Kaprálik vo veku 75 rokov. Posledné chvíle svojho života strávil v domove sociálnych služieb v Dúbravke.

Dušan Kaprálik bol známy svojím divadelným, filmovým a televíznym hraním. Jeho herecké kreácie sa vyznačovali tragikomickými polohami, ktoré divákom často zanechávali nezabudnuteľné zážitky. Jeho výrazný a charakteristický vzhľad mu umožnil stvárniť množstvo nezabudnuteľných postáv.

Narodený v Martine v roku 1948, Kaprálik pôvodne inklinoval k matematike a fyzike, no jeho vášeň pre umenie ho nakoniec priviedla k herectvu. Po absolvovaní Vysokej školy múzických umení v Bratislave sa stal členom Divadla Nová scéna v Bratislave a hosťoval aj v Slovenskom národnom divadle.

Jeho filmová kariéra zahŕňala snímky ako “Choď a nelúč sa”, “Červený kapitán” či “Učiteľka”. V televízii sa objavil v seriáloch ako “Moje kone vrané” a “Kriminálka Staré Mesto”. Okrem herectva sa Kaprálik venoval aj dabingu a pôsobil ako pedagóg na Konzervatóriu v Bratislave.

V roku 2010 bol ocenený Literárnym fondom za celoživotné dielo v oblasti divadla a rozhlasu. Jeho posledné účinkovanie mohli diváci vidieť v Divadle Nová scéna, kde hral v komédiách a muzikáloch spolu so svojou rodinou.

Strata Dušana Kaprálika je veľkým úderom pre slovenskú kultúrnu scénu. Jeho prínos a talent budú navždy zapísané v histórii slovenského herectva.

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…