Našich mužov vidíme ako silných a sebaistých jedincov. Zriedkavo sa sťažujú na zdravotné problémy a nikdy nám nedajú vedieť, že sa deje niečo zlé, najmä ak sa to týka ich sily.
Doteraz sme boli naučení, že menopauza sa vyskytuje iba u žien, no nie je to tak celkom pravda. Dneska si povieme niečo o tom, ako taká mužská menopauza, nazývaná andropauza, vyzerá a aké sú jej príznaky.
Ako zvýšiť hladinu testosterónu:
Tento stav sa vyskytuje u mužov najmä počas staroby, a preto sa 80% mužov nikdy nestará o prejavy svojich symptómov, ktoré pripisujú starobe. Lenže v poslednej dobe sa začali prejavovať aj u mladých mužov. Čo sa deje?
Andropauza vzniká dôsledkom postupného poklesu hladiny testosterónu u mužov. Po 30 rokoch hladina testosterónu u mužov klesá každý rok o 1%. Všetky zlé návyky len zrýchľujú tento proces, a preto zvykne andropauza prísť skôr.
Pokles testosterónu má veľmi nepríjemné následky. Napríklad návaly tepla sprevádzané pocitom horúčky, závraty, bolesť na hrudníku, podráždenosť, nervozita, depresia, či porucha pamäti. Človek sa stáva veľmi citlivým, náchylným a úzkostným, často sa uňho vyskytujú výbuchy hnevu a potom nasleduje apatia. Dokonca môže dôjsť k problémom s erekciou, čo na sebavedomí mužovi určite nepridáva.
Ak máte pocit, že sa u vás vyskytuje niekoľko vyššie spomenutých príznakov, nebojte sa ísť za lekárom, s ktorým sa poradíte ako ďalej pokračovať. Samoliečba v tomto prípade neprichádza do úvahy. Avšak ak budete niektoré z týchto pravidiel dodržiavať, môžete sa andropauze vyhnúť.
1. Pohyb:
Áno, je to dosť banálna rada, ale naozaj funguje. Fyzická aktivita je kľúčom k nášmu dobrému zdraviu a dlhovekosti. Ak chcete, aby sa vaša hladina testosterónu zvýšila, cvičte, posilňujte a športujte.
2. Stravovanie:
Vyhýbajte sa nezdravému jedlu. Je dôležité, aby ste znížili príjem tukov a vybrali si správne zdroje uhľohydrátov. Faktom je, že pre maximálnu produkciu testosterónu sú potrebné najmä sacharidy. Jedzte ovocie, zeleninu, celé zrná a strukoviny.
3. Spánok:
Naše telo potrebuje zdravý spánok, aby dokázalo udržiavať produkciu testosterónu na dostatočnej úrovni. Snažte sa spať aspoň 8 hodín, pretože nedostatok spánku môže mať na vaše telo veľmi zlý vplyv.
4. Vitamíny:
Nezabudnite na vitamíny a minerály, bez ktorých by naše telo nefungovalo. Samozrejme, je najlepšie ísť za lekárom, dať si odobrať krv na analýzu a určiť, ktoré vitamíny vám chýbajú. Muži s nízkym obsahom testosterónu by mali užívať vitamín D a zinok.
Ďalším dôležitým faktorom ovplyvňujúcim pokles hladiny testosterónu je stres. Aby ste predišli škodlivým účinkom, musíte sa naučiť, ako sa ho zbaviť.
Bol pre vás článok užitočný? Potom ho nezabudnite zdieľať s priateľmi!
Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.
ZDROJ: takprosto.cc