Niektoré domáce spotrebiče spotrebúvajú viac energie ako iné, čo môže byť veľmi užitočná informácia, keď sa snažíte ušetriť peniaze.

SPOTREBIČE, KTORÉ SPOTREBÚVAJÚ NAJVIAC ELEKTRICKEJ ENERGIE

Elektrická sprcha

Elektrická sprcha je sprcha, ktorá využíva elektrinu, nielen tlak vody. Okrem toho ohrieva vodu sama, namiesto toho, aby ju čerpala zo zásobníka teplej vody.

Elektrická sprcha môže ročne spotrebovať až 1 460 kilowatthodín (kwH). To môže predstavovať veľké percento vášho účtu za energie.

Sušička

Sušička bielizne je druhým spotrebičom, ktorý spotrebuje najviac elektrickej energie za rok. Ročne spotrebuje približne 675 kilowatthodín.

Existuje pomerne jednoduchý spôsob, ako ušetriť. Tí, ktorí majú možnosť, môžu dať svoje oblečenie do sušičky namiesto sušenia a ušetriť peniaze.

Plazmový televízor

Podľa spoločnosti Viessmann strávi priemerný Brit pred televízorom viac ako tri hodiny denne, preto sa oplatí zamyslieť nad tým, koľko táto forma zábavy skutočne stojí.
Plazmové televízory spotrebujú obrovské množstvo elektrickej energie, ale modernejšie LED televízory spotrebujú oveľa menej a často majú zabudované inteligentné funkcie na zvýšenie účinnosti.

Plazmový televízor spotrebuje za rok o niečo menej energie ako sušička bielizne. Zvyčajne spotrebuje približne 658 kilowatthodín ročne. Záleží však na priemernej spotrebe, takže ak sledujete televíziu dlhšie, miniete viac. Na druhej strane, LED televízory spotrebujú podstatne menej – približne 119 kilowatthodín.

Kuchynské spotrebiče

Pokiaľ ide o kuchynské spotrebiče, najviac elektrickej energie spotrebujú umývačka riadu (480 kWh/rok), chladnička s mrazničkou (425 kWh/rok), sporák s elektrickou varnou doskou (315 kWh/rok), rúra (290 kWh/rok). Spotreba práčky je približne 420 kWh/rok.

Sporák

Časté používanie varičov môže tiež viesť k vyššej spotrebe. Viessmann uvádza, že rýchlovarná kanvica spotrebuje približne 165 kWh ročne.

Zoznam domácich spotrebičov, ktoré spotrebujú najviac elektrickej energie, ďalej zahŕňa ventilátor, vysávač, hriankovač, žehličku a kávovar.

Zdroj: novitet.info

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…