Čína je jedným z najväčších výrobcov potravín na svete, najmä preto, že tieto výrobky sú veľmi lacné. Škandálov je čoraz viac. Nebezpečné chemikálie, toxíny, geneticky modifikované potraviny – to všetko konzumujeme.

1. Jablkový džús

Väčšina jablkovej šťavy sa vyrába v Číne a dováža sa do Severnej a Južnej Ameriky. Často ho však nájdete na pultoch európskych obchodov. Dôvod? Nízka cena! Žiaľ, vysoký obsah pesticídov v jablkách je v prípade čínskych džúsov úplne “normálny”.

2. Ryby

Vedeli ste, že 80 % rybieho mäsa pochádza z Číny? Na zamyslenie je aj skutočnosť, že zamestnanci podnikov na spracovanie mäsa zakazujú svojim deťom jesť mäso. Dôvodom je vysoké množstvo hormónov, ktoré majú rybám urýchliť rast. Okrem toho je voda, v ktorej plávajú, znečistená. Často ich kŕmia odpadom alebo výkalmi – takéto mäso potom končí na našom stole…

3. Cesnak

Cesnak z Číny je veľmi obľúbený – je lacný, veľký a vyzerá úžasne – zvyčajne má krásnu bielu farbu. Je to spôsobené chemickými zlúčeninami v chemických postrekoch. Pravidelná konzumácia čínskeho cesnaku má karcinogénne účinky!

4. Huby

Opäť plné pesticídov… žiaľ, nikto nekontroluje, v akých podmienkach rastú a akými chemikáliami sú ošetrované. Čínske huby sú plné týchto škodlivín.

5. Ryža

Najobľúbenejším výrobkom z Číny je ryža. V roku 2013 svetové zdravotnícke organizácie oznámili, že ryža obsahuje vysoké množstvo kadmia – vysoko toxickej zlúčeniny! Je známe, že ryža sa často mieša s kúskami bieleho plastu, ale nízka cena spôsobuje, že jej…

6. Hrášok

Tento hrášok rozhodne nie je zdravý! Chlór sa často používa v rozhovore (rovnako ako v bazéne). Hrášok z Číny nielenže spomaľuje vstrebávanie vápnika, ale zvyšuje aj riziko vzniku rakoviny. Ak tento hrášok uvaríte, uvidíte neprirodzene zelenú vodu – zbavíte sa tak všetkých škodlivín a, samozrejme, aj prebytočného farbiva, aby hrášok vyzeral chutne.

Nie je dôvod na paniku. Príležitostná konzumácia týchto produktov nás nezabije, ale je lepšie venovať pozornosť ich pôvodu.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi na Facebooku!

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…