Štátny ústav na kontrolu liečiv (ŠÚKL) upozorňuje pacientov na dôležité stiahnutie lieku Diprophos z trhu. Liek sa používa na liečbu závažných foriem rôznych ochorení, ako sú alergické reakcie, opuchy, sčervenanie a svrbenie. Diprophos patrí do skupiny kortikosteroidov, ktoré pomáhajú zmierňovať zápalové zmeny.

Dôvodom stiahnutia uvedených šarží lieku z trhu je prítomnosť cudzorodých častíc v suspenzii, čo znamená, že liek nemusí byť účinný alebo môže byť dokonca škodlivý pre pacienta. ŠÚKL preto odporúča pacientom, aby prestali užívať liek Diprophos a kontaktovali svojho lekára, aby im predpísal alternatívnu formu liečby.

Liek Diprophos obsahuje liečivá betametazóndipropionát a sodnú soľ betametazónfosfátu. Tieto látky pomáhajú zmierňovať príznaky zápalových ochorení, ako sú opuchy, sčervenanie a svrbenie. Preto je dôležité, aby pacienti, ktorí užívajú Diprophos, boli informovaní o stiahnutí lieku z trhu a aby konzultovali svojho lekára o alternatívnej forme liečby.

Pacienti, ktorí tento liek užívajú, nemusia podliehať panike. “Na trhu nie sú dostupné iné lieky s rovnakou účinnou látkou, pre pacientov sú však dostupné iné lieky zo skupiny kortikosteroidov. Rozhodnutie o vhodnej liečbe musí stanoviť lekár,” informuje ŠÚKL.

zdroj: sukl.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…