Naše ruky o nás často krát prezrádzajú oveľa viac ako tušíme. Na rukách vidíme prvé známky starnutia a odráža sa v nich celý život. Odborníci z oblasti chiromantie vedia čítať z otvorenej dlane, predpovedať osud človeka alebo rozpoznať Váš zdravotný stav.
Avšak nemusíte byť lekár ani chiromant, aby ste vedeli, čo chcú povedať Vaše dlane. My sme pre Vás zhrnuli 7 príznakov, ktorým by ste nemali brať na ľahkú váhu.
Červené dlane:
Podľa lekárov červené dlane môžu byť ukazovateľom viacerých problémov. Za najčastejšie považujú:
– problém s pečeňou, najmä ak Váš vek presahuje 50 rokov,
– zmena rovnováhy hormonálnej sústavy a následné rozšírenie krvných ciev,
– reumatoidná artritída.
Ak ste spozorovali začervenanie dlaní, mali by ste sa obrátiť na lekára, aby bol prípadný zdravotný problém vyriešený včas. Medzitým znížte príjem alkoholických nápojov a zo svojho jedálnička vypustite nezdravé jedlá.
Potiace sa dlane:
Každý z nás pozná situácie, keď sme v strese. Spotené dlane bývajú jedným z hlavných príznakov. No nie len stresové situácie, ale aj hyperaktívna štítna žľaza spôsobuje potenie dlaní a celého tela. Aby sme predišli týmto nepríjemnostiam, mali by sme sa naučiť riadiť úroveň stresu, napríklad pomocou meditácií či rôznych dýchacích cvičení.
Pokiaľ meditácie nestačia a potenie Vám stále znepríjemňuje život, navštívte lekára, ktorý Vám pomôže a odporučí lekárske procedúry.
Strata citlivosti a brnenie dlaní:
Strata citlivosti nemusí byť vždy závažným zdravotným problémom. Väčšinou strácame citlivosť, keď dlho tlačíme na senzorický nerv. Pri pohybe cítime mravčenie a brnenie, čo je znakom, že sa nerv vracia do pôvodného stavu. Typickým príkladom je zobudenie sa zo spánku s pocitom straty citlivosti v určitej časti nášho tela.
Avšak, pokiaľ prichádza k strate citlivosti často a bezdôvodne, poraďte sa s lekárom. Častá strata citlivosti rúk môže značiť vážny zdravotný problém ako osteochondrózu, syndróm karpálneho tunela, žilnú trombóza končatiny, poranenie brachiálneho plexusu, anémiu, alebo diabetes.
Trasúce sa ruky:
Trasúce ruky bývajú typickým príznakom Parkinsonovej choroby. No neľakajte sa, ak máte podozrenie – navštívte lekára. Ďalšími dôvodmi môžu byť stres či úzkosť. Avšak, väčšinou stačí obmedziť príjem kávy a alkoholu, a problém s trasúcimi sa rukami zmizne.
Suché ruky:
Dva najčastejšie dôvody suchých rúk sú dehydratácia a nedostatok estrogénu. S poklesom estrogénu Vám pomôže lekár hormonálnou substitučnou terapiou. Dehydratáciu odstránite zvýšením pitného režimu, pridaním rýb, semien a orechov do Vášho jedálneho lístka. Odporúča sa taktiež používať krém na ruky, ktorý bude suché ruky hydratovať zvonka.
Slabé nechty:
Ľahko sa Vám lámu nechty? S najväčšou pravdepodobnosťou Vám chýba zinok. Zinok je nesmierne dôležitý. Pomáha urýchľovať hojenie rán, má nezastupiteľnú funkciu pri delení buniek a v neposlednom rade posilňuje imunitný systém. Je potrebné, aby ste mali dostatok zinku v tele. Doplniť ho môžete vo forme tabliet, ale aj pridaním orechov, mäsa a ovsa do jedál.
„Paličkové prsty“:
Ak Vám Vaše prsty pripomínajú paličky, nechty a prsty majú cibuľovité konce, najpravdepodobnejším dôvodom je nedostatočné okysličenie tela. V tomto prípade je najlepšie čo najskôr navštíviť lekára, pretože by to mohlo byť príznakom závažného ochorenia ako je rakovina pľúc, či ochorenie srdca.
Našli ste sa v niektorých príznakoch ? Dajte nám vedieť do komentárov, čo Vám chceli naznačiť dlane!
Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.
Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.
ZDROJ: brightside.me
Čierna káva Preferujete čiernu kávu, čistú, bez prídavkov? Máte radi veci priamočiare, nemáte trpezlivosť pre…
V zime, keď sa od decembra do marca vlhkosť v domoch kondenzuje, sa mnohí z…
"Vajcia patria dlhé roky k neodmysliteľným a najdôležitejším prvkom našej stravy. Či už varené, vyprážané…
Dňa 26. septembra 1983 sa svet dostal na pokraj atómovej vojny. Zato, že nevypukla, môžeme…
Nič nezahreje srdce viac, ako keď sa stanete hrdým rodičom. Rodičia, ktorí prihlásili svojich štyroch…
Na poslednú chvíľu prišli pražskí policajti k žene, ktorá visela z okna na siedmom poschodí.…