Ďalším do značnej rady podvodov, o ktorých polícia neustále informuje, patrí aj jeden zo včerajšieho dňa (28.04.2022).

V poobedných hodinách telefonicky kontaktoval neznámy páchateľ poškodenú ženu s tým, že je šéfom krajskej bezpečnosti jednej z bánk a že jej chcú „heknúť“ účet v danej banke. Aby poškodená zachránila čo sa dá, nakoľko menovaný šéf nikomu v banke nedôveruje tak naviedol poškodenú, aby išla do najbližšej pobočky banky a vložila na zriadený účet na konkrétne meno v inej banke 10.000,-€ čo v daný deň aj urobila.

Následne na to, mala poškodená vybrať z bankomatu ďalšiu finančnú hotovosť v hodnote 2.800,-€ a tú spolu s ďalšími 10.000,-€ previezť a vložiť na rovnaký účet. Po tomto prevode išla poškodená osobne do banky, kde požiadala, aby jej previedli na bežný účet peniaze, ktoré mala na šetriacom účte. V tomto prípade sa jednalo o sumu 42.000,-€. Ďalší deň ju kontaktoval neznámy muž, ktorý sa predstavil ako príslušník Policajného zboru, ktorý poškodenú inštruoval, pýtal sa čo bude mať ďalší deň oblečené čo aj uviedla. V ranných hodinách nasledujúceho dňa prijala poškodená telefonát a inštrukciou, aby do práce nešla autobusom, ale taxíkom. Poškodená sa v poobedných hodinách dňa 28.04.2022 dostavila do banky v jednom z nákupných centier, kde vybrala prevedenú hotovosť 42.000,-€ a vložila si ich do ruksaku. Následne vyšla z nákupného centra, kde na ňu čakalo vopred dohodnuté vozidlo a šoférovi odovzdala tento ruksak s hotovosťou, ten ho zobral a odišiel. Uvedeným konaním vznikla poškodenej škoda v celkovej výške 64.800,-€.

Bratislavská krajská polícia v tejto súvislosti dáva občanom do pozornosti nasledovné:

– v prípade takýchto správ, telefonátov neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom.
– v prípade, ak od Vás neznáma osoba akoukoľvek formou požaduje Vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, za žiadnych okolností ich neposkytujte!

CIEĽOM TÝCHTO VOLANÍ A INTERNETOVEJ KOMUNIKÁCIE JE IBA JEDINÉ – ZÍSKAŤ A VYLÁKAŤ OD VÁS VAŠE PENIAZE

Buďte obozretní, nedôverujte neznámym osobám, ktoré Vás telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú, požadujú Vaše údaje k bankovým službám. Za žiadnych okolností tieto údaje neposkytujte!

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…