Vírus Joker sa objavil v niektorých mobilných aplikáciách. Môže ukradnúť nielen kontakty a správy, ale aj peniaze. Prihlasuje ľudí na drahé predplatné. Spoločnosť Google už tieto aplikácie, ktoré môžu používateľov stáť až 280€ ročne, odstránila zo svojho obchodu Play.

Podľa denníka Daily Mirror sa v ôsmich aplikáciách môže nachádzať nebezpečný vírus. Varuje pred vírusom s názvom Joker, ktorý môže získať prístup k správam a kontaktom ľudí a napríklad ich prihlásiť na drahé predplatné.

Kompromitujúce aplikácie, konkrétne Auxiliary Message, Element Scanner, Fast Magic SMS, Free CamScanner, Go Messages, Super Message, Great SMS a Travel Wallpapers, už spoločnosť Google zo svojho obchodu Play odstránila. “Ak máte niektorú z týchto aplikácií nainštalovanú, čo najskôr ju odstráňte,” varovala aj belgická polícia.

Vírus Joker bol pravdepodobne vytvorený v roku 2017 a dokáže používateľov pripraviť o veľa peňazí. Okrem krádeže správ a kontaktov z napadnutého telefónu prišli niektoré obete až o 240 libier ročne (280 €).

Odborníci preto odporúčajú sťahovať aplikácie len zo spoľahlivých zdrojov, ako je napríklad obchod Google Play, a neklikať na neznáme odkazy a reklamy. Podľa bezpečnostnej spoločnosti Zimperium sa Joker od roku 2020 objavil vo viac ako 1 000 telefónoch.

zdroj: mirror.co.uk

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Známa rómska veštkyňa odhalila, čo čaká každé znamenie zverokruhu v roku 2022! Veľa z nich…

Rok 2021 sa niesol v znamení Ohnivého Kohúta. Bol rozumným a oprávneným…

POZOR! Mikasov úrad varuje: Ak máte doma tento nebezpečný výrobok, okamžite ho vráťte do predajne!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečný výrobok – NABERAČKA NA…