Vírus Joker sa objavil v niektorých mobilných aplikáciách. Môže ukradnúť nielen kontakty a správy, ale aj peniaze. Prihlasuje ľudí na drahé predplatné. Spoločnosť Google už tieto aplikácie, ktoré môžu používateľov stáť až 280€ ročne, odstránila zo svojho obchodu Play.

Podľa denníka Daily Mirror sa v ôsmich aplikáciách môže nachádzať nebezpečný vírus. Varuje pred vírusom s názvom Joker, ktorý môže získať prístup k správam a kontaktom ľudí a napríklad ich prihlásiť na drahé predplatné.

Kompromitujúce aplikácie, konkrétne Auxiliary Message, Element Scanner, Fast Magic SMS, Free CamScanner, Go Messages, Super Message, Great SMS a Travel Wallpapers, už spoločnosť Google zo svojho obchodu Play odstránila. “Ak máte niektorú z týchto aplikácií nainštalovanú, čo najskôr ju odstráňte,” varovala aj belgická polícia.

Vírus Joker bol pravdepodobne vytvorený v roku 2017 a dokáže používateľov pripraviť o veľa peňazí. Okrem krádeže správ a kontaktov z napadnutého telefónu prišli niektoré obete až o 240 libier ročne (280 €).

Odborníci preto odporúčajú sťahovať aplikácie len zo spoľahlivých zdrojov, ako je napríklad obchod Google Play, a neklikať na neznáme odkazy a reklamy. Podľa bezpečnostnej spoločnosti Zimperium sa Joker od roku 2020 objavil vo viac ako 1 000 telefónoch.

zdroj: mirror.co.uk

Podobné články

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

POZOR! Mikasov úrad varuje: Ak máte doma tento nebezpečný výrobok, okamžite ho vráťte do predajne!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečný výrobok – NABERAČKA NA…

POZOR! V tomto jogurte sa našiel rakovinotvorný pesticíd, výrobca ho sťahuje z trhu!

Spoločnosť Lactalis CZ, materská spoločnosť mliekarní Kunín a Klatovy, sťahuje z trhu…

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…