13-ročný chlapec z amerického štátu Ohio zomrel po tom, ako sa pokúsil splniť nebezpečnú výzvu na sociálnej sieti TikTok, ktorá ho nútila zneužiť veľké množstvo antihistaminík na vyvolanie halucinácií.

Tragédia prinútila jeho rodinu varovať ostatných rodičov a vyzývať na vekové obmedzenia pri kúpe liekov a na sociálnych sieťach.

Jacob Stevens z Columbusu, Ohio, zomrel na predávkovanie voľnopredajnými liekmi na alergiu po tom, čo sa pokúsil splniť takzvanú “Benadrylovú výzvu”. Výzva účastníkov núti zneužiť 12 až 14 tabliet antihistaminík s cieľom vyvolať halucinácie. Jacob sa pokúsil výzvu splniť minulý víkend s priateľmi, ktorí to nafilmovali.

Podľa jeho rodiny bol Jacob takmer týždeň na ventilátore a po šiestich dňoch zomrel. Jeho otec Justin Stevens opísal túto udalosť ako najhorší deň jeho života. Rodina teraz vyzýva ostatných rodičov, aby sledovali, čo ich deti robia na telefóne a hovorili s nimi o rizikách spojených so sociálnymi sieťami.

Jacobova rodina sa rozhodla bojovať za ukončenie nebezpečnej virálnej výzvy na TikToku a snaží sa presvedčiť zákonodarcov, aby zavedli vekové obmedzenia na nákup liekov ako Benadryl. Justin Stevens tiež žiada, aby sociálne médiá ako TikTok zaviedli prísnejšie vekové obmedzenia vrátane povinnosti poskytnúť ID pri vytváraní účtu.

 

 

zdroj: abc6onyourside.com

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…