MIMORIADNE

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) dnes v skorých ranných hodinách podal v rámci akcie Judáš návrh na väzbu siedmich osôb pre korupčné trestné činy a iné. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 2. decembra osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie. Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru SR, Slovenskej informačmej služby (SIS) a Kriminálneho úradu finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch.

NAKA zadržala policajného exprezidenta Milana L. Ako ďalej informuje na svojom webe Denník N, o 6:00 sa dostavil na políciu po dohode s vyšetrovateľom potom, čo pricestoval z Chorvátska.„Obvinený je v akcii Judáš, v rámci ktorej zadržali aj námestníka riaditeľa SIS Borisa B. či Petra G., ktorý bol ešte donedávna šéfom kontrarozviedky SIS,” uvádza denník. Dodáva, že obvinení sa podľa vyšetrovateľa trestnej činnosti dopúšťali dlhodobo a to minimálne v ôsmich skutkoch. Asi najzvučnejším menom spomedzi obvinených je bývalý policajný prezident Milan Lučanský. Toho sa však zadržať nepodarilo, pretože bol v Chorvátsku. Vypovedať mal dnes v skorých ranných hodinách.

V rámci akcie Judáš zadržali a obvinili osem ľudí – medzi nimi sú Milan Lučanský, Boris Beňa, Peter Gašparovič, Jozef Rehák, Marián Kučerka, Daniel Čech, Ladislav Vičan, Norbert Bödör. Posledný menovaný je vo väzbe pre iné trestné činy. Bývalí policajti sú obvinení z rôznych závažných trestných činov, ako napríklad podplácanie či vydieranie.

Obvinenie generála Milana Lučanského je postavené hlavne na výpovedi exsiskara Františka Bohma zadržaného počas akcie Božie mlyny. Bývalý policajný prezident je obvinený z toho, že mal za peniaze od Bohma zabezpečovať jeho beztrestnosť. Na krku má aj obvinenie z korupcie.

Bol v Chorvátsku

Milana Lučanského teda v stredu nezadržali, pretože sa zdržiaval v Chorvátsku. Televízii Joj sa s ním podarilo spojiť. Potvrdil, že smeruje na Slovensko a ak bude vyzvaný, zúčastní sa výsluchu. Podľa našich informácií bol jeho výsluch plánovaný na dnes na šiestu hodinu rannú.

Na policajné prezídium sa dostavil aj advokát Daniel Lipšic, ktorý zastupuje obvineného prvého námestníka SIS Borisa Beňa. Aj ten potvrdil, že Milan Lučanský mal vypovedať, avšak na výsluch sa nedostavil.

“Pôvodne bol plánovaný jeho výsluch. No zatiaľ neprišiel,” povedal Lipšic. Advokát dodal, že jeho klient sa cíti byť nevinný. Kde sa momentálne Lučanský nachádza a či príde vypovedať, zatiaľ nie je známe. Na policajné prezídium neprišiel ani jeho advokát Matúš Beresecký. Telefón, cez ktorý Lučanský včera komunikoval, je dnes nedostupný.

zdroj: SITA

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…