Telo ľudí, ktorí vedú sedavý životný štýl, starne rýchlejšie. Neaktívna práca vedie k porušeniu držania tela, nadmernej hmotnosti, zlému zraku a mnohým ďalším ochoreniam.

Najviac trpí chrbtica. V skutočnosti viac ako 80% kancelárskych pracovníkov sa sťažuje na bolesť chrbta. Lekári priznali, že hlavnou príčinou problémov s chrbtom je nedostatok motorickej aktivity a sedavá práca.

Komplexné cvičenie pre svaly chrbta:
Jediným spôsobom, ako udržať chrbát silný a zdravý, je pravidelná relaxácia a cvičenie. Tí, ktorí nemajú dostatok času na masáž a dlhú relaxáciu, sa môžu pokúsiť cvičiť tieto cviky, bez toho aby sa museli zdvihnúť z kancelárskej stoličky.

Mačací chrbát:
Účinok: odstraňuje bolesť v dolnej časti chrbta, obnovuje polohu stavcov.

Ako nato: posaďte sa rovno a položte si ruky na kolená. S nádychom vytlačte hrudník dopredu. Narovnajte chrbát a lopatky. S výdychom zaoblite chrbát a natiahnite hlavu a ramená smerom dopredu. Opakuje 8krát.

Krídla motýľa:
Účinok: obnoví správnu polohu chrbtice.

Ako nato: sadnite si na okraj stoličky. Držte chrbát rovno a pritisnite nohy na podlahu. Pritiahnite si ruky za hlavu, rozložte lakte do strán tak široko, ako len môžete. S nádychom roztvorte ruky a naťahujte ich smerom dopredu do strán. S výdychom sa vráťte do  začiatočnej pozície a skloňte sa. Musíte zacítiť svoje svaly, no nedovoľte, aby vznikla bolesť. Opakujte 5 krát.

Lano:
Účinok: znižuje bolesť bedrovej oblasti, zlepšuje výkonnosť žalúdka.

Ako nato: seďte na stoličke tak, aby vaše nohy boli pritisnuté na podlahu. Vystrite chrbát, natočte svoje ramená jedným smerom a ďalej sa uistite, že trup zostane čo najstabilnejší. Vydržte 30 sekúnd, zmeňte stranu a opakujte 3krát.

Balerína:
Účinok: rozháňa krv po tele, napína bočné svaly a svaly hrudníka.

Ako nato: seďte na stoličke. Držte chrbát rovno a telo je pokojné. Jednou rukou držte okraj stoličky. Druhú ruku zdvihnite a nakloňte ju k boku. Opakujte 10 krát pre každú stranu.

Vták:
Účinok: regeneruje unavené nohy, preťahovanie svalov chrbta a stehien.

Ako nato: seďte na stoličke s rovným, vyšším operadlom. Položte členok pravého chodidla na ľavé koleno. Nakloňte sa dopredu celým telom a snažte sa o to, aby sa brucho dotklo stehna. Mali by ste pocítiť, ako sa vám hrudník „otvára“. Vydržte 30 sekúnd a opakujte 8krát.

 

Cvičte tieto cviky pravidelne a na bolesť chrbta po dlhom sedení môžete zabudnúť! Článok nezabudnite zdieľať s vašimi priateľmi.

 

ZDROJ takprosto.cc

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…