Suchá koža sa objavuje vtedy, keď vašej pokožke chýba dostatočná vlhkosť. V takýchto prípadoch spotrebúvate vlhkosť rýchlejšie, než sa vám dopĺňa. V dôsledku suchej kože môžete trpieť svrbením, podráždením a zároveň môže vaša pleť vyzerať staro a byť drsná na dotyk.  

Aby ste sa takýmto nepríjemnostiam vyhli, máme pre vás niekoľko osvedčených, domácich tipov, ktoré pôsobia priam zázračne.

Aloe Vera:
Aloe Vera, známa aj ako „rastlina nesmrteľnosti,“ bola používaná už v čase starých Egypťanov. Tento zázračný produkt matky prírody obsahuje až 75 zložiek obsahujúcich vitamíny, minerály, aminokyseliny, a enzýmy. Okrem toho, že extrakty z tejto rastliny sú známe predovšetkým svojou liečivou schopnosťou, majú okrem iného vysoko účinné antioxidačné a zvlhčovacie účinky. Dokážu zabrániť akné, zvlhčiť vám primerane pokožku a zároveň spomalia starnutie.

Avokádový olej:
Avokádový olej je bohatý zdroj vitamínu E. Je to antioxidant, ktorý je významným pomocníkom pri udržaní zdravej pokožky. Avokádový olej taktiež obsahuje rôzne mastné kyseliny, ktoré obsahujú ďalšie zložky na revitalizovanie pokožky, ako je kyselina olejová, linolová, palmitová a stearová.

Arganový olej:
Arganový olej, získaný z jadier stromu Argania spinosa,  sa skladá z 99% zdravých tukov s vhodným množstvom antioxidantov. Tento olej pôsobí ako zmäkčovadlo, ktoré vyživuje pokožku a odstraňuje nečistoty. Na ošetrenie suchej pokožky používajte čistý, organický, studený lisovaný arganový olej.

Kokosový olej:
Tento olej taktiež pôsobí ako zmäkčovadlo, nakoľko sú v ňom obsiahnuté laurové, kaprylové, kaprinové a iné mastné kyseliny. Aj vďaka ním sa môže vaša pleť účinnejšie brániť proti baktériám. Kokosový olej taktiež obsahuje vitamín E. Neodporúča sa preto kombinovať jeho použitie s inými prípravkami, ktoré tento zdroj vitamínu obsahujú tiež. Dosiahli by ste potom úplne opačný efekt a vašu pokožku by to vysušovalo.

Včelí vosk:
Keď sa roztaví včelí vosk a nanesie na kožu, dokáže vsať vlhkosť do pokožky, bude fungovať ako zvlhčovadlo a súčasne vytvorí tenkú ochrannú bariéru pred nečistotami.

ZDROJnaturallivingideas.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…